Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Medzinárodný deň nepočujúcich v PrešoveVytlačiť
 

V dňoch 27. - 28. septembra 2019 sa v Prešove uskutoční Medzinárodný deň nepočujúcich. Podujatie pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej sa v Prešove organizuje po sedemnástich rokoch.

Medzinárodný deň nepočujúcich v PrešoveMedzinárodný deň nepočujúcich má na Slovensku 42-ročnú tradíciu a v Prešove sa uskutoční po dlhých sedemnástich rokoch. Tento rok je podujatie o to výnimočnejšie, pretože sa spája so 60. výročím založenia Športového klubu nepočujúcich v Prešove.

Cieľom MDN 2019 je najmä prezentácia nepočujúcich ako rovnocennej komunity na Slovensku a zachovanie posunkového jazyka, ktorý je zaradený do kultúrneho dedičstva.

Podujatie budú sprevádzať najmä odborné semináre, medzi nimi aj seminár o osobnej asistencii, tlmočníckej službe, online tlmočení či zamestnávaní zdravotne postihnutých ľudí.

Medzinárodný deň nepočujúcich v PrešoveNebude chýbať ani zábava. Účastníkov čaká množstvo športových disciplín či spoločenský večer.

Na rôznych miestach v Prešove sa budú hrať rozličné športy. V SPŠ Strojníckej to bude futsal a volejbal, v Spojenej škole Pavla Sabadoša na Duklianskej ulici sa zas bude hrať stolný tenis. Na Jazdeckej ulici si na svoje prídu všetci nadšení bowlingoví hráči a tí menej aktívni športovci si budú môcť v priestoroch klubovne KC ANEPS Prešov zahrať šípky či poker.

Podujatie vyvrcholí "Medzinárodným futbalovým zápasom starých pánov vo veľkom futbale" medzi ŠKN Prešov a PSKN Praha. Hrať sa bude v areáli ihriska FK SAFI na Mukačevskej ulici v Prešove.

Chcete vedieť viac o komunite nepočujúcich na Slovensku a v Prešove, o ich aktivitách či posunkovom jazyku? Počas MDN 2019 nájdete na Hlavnej ulici informačný stánok, kde vám ochotne poskytnú informácie.

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka