Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Materská škola Volgogradská opeknieVytlačiť
 

Odovzdaním staveniska dnes začala očakávaná rekonštrukcia Materskej školy Volgogradská. Vynovenie troch jej objektov prinesie zvýšenie komfortu i zníženie spotreby energií.Materská škola Volgogradská opeknie

Rekonštrukčné práce sú zamerané na zníženie energetickej náročnosti budovy MŠ, ktorá sa skladá z troch objektov. V rámci rekonštrukcie sa zabezpečí zníženie spotreby energie zateplením obvodového a strešného plášťa, výmenou okien i dverí a vyregulovaním vykurovacej sústavy. Meniť sa budú aj oceľové presklené steny. K zníženiu spotreby energií prispeje aj modernizáciaMaterská škola Volgogradská opeknie osvetlenia. obnovovať sa však bude okapový chodník a v škôlke sa obnovia aj sociálne hygienické priestory.

Rekonštrukcia by mala zrealizovaná do 6 mesiacov, teda do júla 2018.

Schválená výška nenávratného finančného príspevku je 374 925,10€, spoluúčasť mesta je  Materská škola Volgogradská opeknie18  746,25 €. Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou a bol predložený v rámci výzvy Operačného programu Kvalita životného prostredia.        

Počas rekonštrukcie sú deti z tejto materskej školy dočasne umietnené do priestorov ZŠ na ulici Prostějovskej č. 38, v ktorých budú deťom v prechodnom období (od 1.2.2018 do 1.8.2018) plne zabezpečené všetky výchovno-vzdelávacie procesy. Po ukončení prác bude však materská škola novým a krásnym prostredím pre najmenších Prešovčanov, ktorí sa následne do svojich obľúbených priestorov vrátia v ich vynovenej a modernej podobe.

Výsledkom rekonštrukcie bude zníženie Materská škola Volgogradská opeknieenergetickej náročnosti, zníženie nákladov na vykurovanie, zlepšenie kvality a životnosti obalových konštrukcií, zvýšenie energetickej efektívnosti a zvýšenie kvality životného prostredia znížením emisií. Uvedené, okrem iného, zabezpečí vytvorenie a udržanie tepelnej pohody pri čo najmenšej spotrebe tepla na vykurovanie.

       

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka