Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Matej Krajňák z Prešov Karate Kids je druhý najlepší v EurópeVytlačiť

Začiatok sezóny začali PREŠOV KARATE KIDS veľmi úspešne. Na súťaži v Záhrebe získali niekoľko ocenení. Jeden z najvýraznejších talentov klubu Matej Krajňák sa pomaly stáva európskou špičkou.

Prvou ťažkou skúškou pre mladých karatistov bola súťaž ZÁHREB CUP 2019 v Chorvátsku. Na tejto medzinárodnej súťaži v chorvátskom ZÁHREBE reprezentovala Prešov štvorica PREŠOV KARATE KIDS, a to Matej Krajňák, Veronika Jalowiczorová, Michaela Bryndzová a Alexandra Šofraneková. Všetci štyria podali super výkony a Veronike ušla medaila len o vlások.

Matej Krajňák z Prešov Karate Kids je druhý najlepší v EurópeObrovský výsledok v Chorvátsku dosiahol Matej Krajňák, ktorý našiel premožiteľa až vo finále. Krajňák, úradujúci Majster Európy SHITO RYU 2019, medailista zo všetkých Majstrovstiev Slovenskej republiky opäť potvrdil, že v Prešove rastie obrovský talent.

O pár dní neskôr nasledovala ďalšia medzinárodná previerka prešovských karatistov. Súťažou bola Budapešť OPEN 2019, ktorá sa uskutočnila v polovici septembra.

Matej Krajňák sa aj tu dostal do finále. Súťaž bola náročná, v kategóriách bolo viac ako 50 detí, a tak veľakrát ani 4 víťazné zápasy neznamenali automaticky medailu. Matej sa však opätovne dokázal na súťaži presadiť a prišiel až do finále, kde, žiaľ, nakoniec len tesne prehral 0:1. Maťo však potvrdil svoj obrovský talent a v ťažkej európskej konkurencii ukázal, že smeruje k najvyšším métam.

Matej Krajňák z Prešov Karate Kids je druhý najlepší v EurópeZ dalších zápasníkov z Prešova potešili najmä Čonka, Šofraneková, Katrenič, Kryštof, Balucha, Salaganičová a Laci. Tí vyhrali niekoľko zápasov a ostali tesne pred medailovými bránami. Prešovskí karatisti štartovali v kimonách reprezentácie VÚKABU.

Treťou ťažkou métou PREŠOV KARATE KIDS bolo 1.kolo Slovenského pohára kadetov a juniorov v Košiciach. JUNIOR PREŠOV získal 5 medailí. Naše staršie PRESOV KARATE KIDS v slovenskej TOP konkurencii opäť nesklamali. Vynikajúci vstup do sezóny to bol pre 5 najlepších z nášho klubu, ktorí svoj výkon korunovali medailou.

Matej Krajňák z Prešov Karate Kids je druhý najlepší v EurópePoslednou septembrovou métou bola súťaž Bihor Open 2019 v Rumunsku. Do Rumunska JUNIOR PREŠOV vyslal 4 PREŠOV KARATE KIDS, ktoré získali spolu 12 medailí.

• Alexandra Šofraneková: 12-13 družstvá - 1. miesto,  13-ročná + 50 - 1. miesto
  • Veronika Jalowiczorová: 12-13 družstvá - 1.miesto, 12-ročná - 40 - 2.miesto, 13-ročná - 43 - 1.miesto,13-ročná open - 2. miesto
  • Marko Jalowiczor: 16-17 -68 - 1. miesto, 16-17 open - 2. miesto, U21 - 67 - 3. miesto
  • Michaela Bryndzová: 16 -17+ 59 - 3. miesto, 16-17 open - 2.miesto, U21+68 - 2. miesto, U21 open - 3. miesto

Všetky výsledky PRESOV KARATE KIDS si môžete pozrieť tu: https://www.sutazekarate.sk/sutaze.php?s= alebo na webovej stránke klubu: www.karate-presov.sk