Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Manželstvá včera a dnesVytlačiť
 

Počas Národného týždňa manželstva bola vyhodnotená fotosúťaž s názvom Manželstvo ako umenie. Ocenené fotografie boli včera súčasťou výstavy v Krajskom múzeu obohatené aj o historický rozmer. 

Národný týždeň manželstva (NTM) vytvára počas tohto týždňa priestor, v ktorom si môžeme pripomenúť, že spokojné manželstvo nie je samozrejmosťou, ale vzťahom, ktorý by sme mali rozvíjať.

Novinkou toho ročníka bola o.i. aj fotosúťaž s názvom Manželstvo ako umenie lásky. Odborná porota vyberala z takmer sedem desiatok zaslaných fotografií, ktoré mali zachytiť a pokúsiť sa vystihnúť tému. Fotografie oslovili príbehmi, nápaditosťou i samotnými zachytenými mementmi, ktorých spoločným menovateľom bolo manželstvo.

Počas slávnostného otvorenia výstavy Manželstvá včera a dnes, v rámci ktorej boli vystavené historické fotografie a obrazy manželských párov, boli inštalované aj vybrané fotografie z fotosúťaže Manželstvo ako umenie lásky.

Záštitu nad celým podujatím počas tohto týždňa prevzala primátorka Andrea Turčanová. Na včerajšej vernisáži sa prítomným prihovoril predseda PSK Milan Majerský, v zastúpení primátorky sa vernisáže zúčastnil viceprimátor Prešova Štefan Kužma. Atmosféru dotváral aj hudobný hosť, skupina Modern Madness.

Manželstvá včera a dnes

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka