Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Majstrovský cyklovíkend na Velodróme PrešovVytlačiť
 

Tento víkend bude Prešov centrom jedinečných cyklistických pretekov. Na Velodróme Prešov sa uskutočnia Majstrovstvá Slovenska v dráhovej cyklistike.

Majstrovský cyklovíkend na Velodróme PrešovPočas víkendu 30. 6 – 1. 7. 2018 sa stretne cyklistická elita práve v Prešove. V kategóriách mužov, žien a juniorov, budú bojovať o nominácie na Majstrovstvá Európy v Glasgowe. O týždeň neskôr budú majstrovstvá pokračovať v mládežníckych kategóriách. V týchto kategóriách bolo na poslednom podujatí Slovenského pohára v Prešove takmer sto štartujúcich, čo v histórii dráhovej cyklistiky ešte nebolo.

Mesto Prešov je jediným mestom na Slovensku s jedinečným cyklistickým komplexom – Velodrómom. Jeho výstavbu inicioval veľmi aktívny cyklistický oddiel Lokomotíva Prešov v spolupráci s mestom Prešov a Federálnym zväzom cyklistiky v Prahe. V 80-tych rokoch bol prešovský cyklistický oddiel  jedným z najlepších a najväčších cyklistických oddielov nielen na Slovensku, ale aj v celej ČSSR.

Majstrovský cyklovíkend na Velodróme PrešovVelodróm bol daný do používania v roku 1989. Zhruba 15 rokov sa využíval, no neskôr areál postupne začal chátrať, upadal a bol neudržiavaný.

Prelomové obdobie prišlo s rokmi 2016 – 2017, kedy spojili sily predseda klubu Juraj Kollár a známy športový lekár Branislav Delej. S aktívnou pomocou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej, MsZ mesta Prešov a prezidenta cyklistického zväzu Petra Privaru začali s revitalizáciou tohto športového areálu.

Po dlhom a náročnom vyjednávaní sa podarilo dosiahnuť, že od 1. januára 2018 dostal celý areál velodrómu do dlhodobého prenájmu na 15 rokov od mesta Prešov športový klub ŠK Velodróm Prešov. Získali sa aj ďalšie investície na činnosť a obnovu tohto športového stánku.

Je dôležité k cyklistike viesť a motivovať najmä deti, preto bude pre verejnosť areál otvorený každú stredu a štvrtok od 12.00 do 19.00.


 
 
ÚvodÚvodná stránka