Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Literárna kaviareň v školeVytlačiť
 

Zborovňa Základnej školy na Bajkalskej ulici v Prešove sa zmenila na Literárnu kaviareň s veľmi príjemnou a srdečnou atmosférou. Žiaci školy, spolu s prešovskými seniormi v nej nahliadli do minulosti nášho mesta.

Literárna kaviareň v škole„Literárna kaviareň patrí k obľúbeným formám spolupráce našich žiakov so seniormi zo Zariadenia pre seniorov Náruč v Prešove, ktorí sú našimi partnermi v projekte Starší mladým a naopak,“ uviedla Iveta Matyásová, koordinátorka projektu zo ZŠ Bajkalská.

„Spoločne sme nahliadli do minulosti, pripomenuli sme si 720. výročie udelenia mestských výsad a podelili sme sa o zaujímavé spomienky a okamihy, ktoré sa spájajú s naším mestom,“ doplnila.

Na projekte spolupracovali žiačky a žiaci z 9.A, 9.B, 8.B, 7.B a 6.A triedy, pričom ich veľmi potešilo tiež to, že to tejto unikátnej kaviane zavítali aj bývalé učiteľky tejto  školy, bývalý riaditeľ Emil Devečka či zástupcovia  prešovského Mestského úradu -  Igor Hodžia, vedúci odboru školstva, kultúry a cestovného ruchu a Jitka Semivanová, vedúca oddelenia školstva, mládeže a športu.  


 
 
ÚvodÚvodná stránka