Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Kúpalisko na Sídlisku III už čoskoro otvorí svoje brányVytlačiť
 

Prešovčania sa už o pár dní môžu prísť osviežiť na zrekonštruované kúpalisko na Sídlisku III., ktoré pomaly otvára letnú sezónu.

Letné kúpalisko SunPark na ulici Antona Prídavku v Prešove je po rekonštrukcii naplno pripravené pre plavcov, deti a všetkých, ktorí si prídu oddýchnuť a vychutnať pravú dovolenkovú atmosféru.

Kúpalisko na Sídlisku III už čoskoro otvorí svoje brányPráce na jeho rekonštrukcii zahŕňali kompletnú výmenu potrubí, úpravu filtrov, nášľapnej dlažby a ďalších častí, ktoré prispejú k bezpečnejšiemu kúpaniu. Keďže pri opravách išlo hlavne o skvalitnenie vody, staré oceľové potrubia boli nahradené plastovými, aby sa do vody nedostávala hrdza. Práce realizovala firma Irbis Slovakia, s.r.o. a ich celková cena bola 129 589,70 eur.

Podľa prevádzkovateľa kúpaliska sa po napustení vody a pri dobrom počasí môže sezóna oficiálne začať. „Rekonštrukcia je riadne ukončená, sezónu teda tento rok plánujeme otvoriť 15. júna,“ uviedol Jozef Paľa-Kočiščák.

Letné kúpalisko SunPark na Sídlisku III má 4 bazény, z toho 2 detské, 1 plavecký a 1 rekreačný bazén. Okrem toho sa v areáli nachádza aj volejbalové ihrisko, stánky s občerstvením, ležadlá aj bar s terasou. Tí najmenší tu nájdu aj preliezky a šmykľavky.


 
 
ÚvodÚvodná stránka