Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Kto sa stane dobrovoľníkom roka?Vytlačiť
 

„Krajské Srdce na dlani 2017“ je ocenenie, ktoré organizuje Prešovské dobrovoľnícke centrum a túto tradíciu buduje už 15. rokov.

Táto snaha smeruje k zvýšeniu statusu dobrovoľníctva a povzbudeniu k angažovanosti cez :

  • ocenenie dobrovoľníkov a dobrovoľníčok (jednotlivcov) ktorí  dobrovoľnícku činnosť vykonávajú bez nároku na finančnú odmenu, kde radíme aj jednorazový a výnimočný čin  v prospech iných v rôznych oblastiach spoločenského života.
  • skupinu/kolektív dobrovoľníkov, ktorí pracujú kompaktne a angažujú sa v kultúre, športe, sociálnej, ekologickej, či v oblasti prevencie a komunitného rozvoja.
  • ocenenie organizácie,  ktorá dlhodobo pracuje s dobrovoľníkmi, motivuje ich k dlhodobej činnosti a vytvára im adekvátne podmienky, ale má vytvorenú pozíciu  koordinátora dobrovoľníkov. 

Ocenenie sa udeľuje v nasledovných kategóriách: 

  • Vzdelávanie a osvetová činnosť
  • Ochrana životného prostredia a environmentálna oblasť
  • Sociálna pomoc a zdravotnícke služby
  • Kultúra, umenie, knihovníctvo a kultúrne dedičstvo
  • Komunitný rozvoj a občianska spolupatričnosť

Termín doručenia návrhov/nominácií je stabilný, do 15. novembra 2017 (streda)

Nominácie je možné posielať elektronicky na info@dobrovolnictvopo.sk, alebo na adresu sídla PDC: Prešovské dobrovoľnícke centrum, Čapajevova 9, 080 01 Prešov

Ocenenie sa udeľuje pri príležitosti Medzinárodného dňa dobrovoľníkov, 5. decembra a Medzinárodného dňa koordinátorov dobrovoľníkov, 5. novembra.

Regionálne oceňovanie „Srdce na dlani“ uskutočňuje aj Bratislavské dobrovoľnícke centrum, Centrum dobrovoľníctva v Banskej Bystrici a Nitrianske dobrovoľnícke centrum. Všetky menované centrá využívajú jednotné logo vytvorené len pre túto príležitosť, ktorého tvorcom je Ing. arch. MIROSLAV CIPÁR, slovenský výtvarník, maliar, grafik, dizajnér a ilustrátor.

Ďalšie informácie poskytne Bc. Juliana Hajduková, podpredsedníčka PDC; 0908217080  

Dobrovoľníctvu budú venované aj DNI AKTÍVNEHO DOBROVOĽNÍCTVA - DAD, ktoré sa organizujú už 10-ty krát. Tento jubilejný ročník patrí k trom najúspešnejším ročníkom. V roku 2017 sa zapojilo 1.478 účastníkov,  aktívne pomáhalo 1133 dobrovoľníkov v 28 organizáciách.  

Viac informácií nájdete na:  http://www.dobrovolnictvopo.sk/projekty/dad-dni-aktivneho-dobrovolnictva

Dobrovoľník roka 2017


 
 
ÚvodÚvodná stránka