Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Keď je na olympiáde najväčším víťazstvom zdravieVytlačiť
 

Deti, ktoré prekonali onkologické ochorenie alebo stále bojujú so zákernou chorobou, sa zúčastnili 7. ročníka medzinárodnej Onko olympiády vo Varšave. Priniesli si úžasných 58 medailí, z toho 30 zlatých.

Keď je aj na olympiáde zdravie najcennejšiePrešovské občianske združenie Športom k radosti sa aj tento rok postaralo o krásne zážitky deťom, ktoré prekonali onkologické ochorenie alebo stále bojujú so zákernou chorobou. Deti sa koncom augusta zúčastnili 7. ročníka medzinárodnej Onko olympiády 2018 vo Varšave.

Slovensko reprezentovalo 19 detí prevažne z východného Slovenska. A darilo sa im naozaj výborne - získali 35 umiestnení a priniesli si neuveriteľných 58 medailí, z toho 30 zlatých!

Myšlienkou Onko olympiády bolo motto: „Všetci čo ste tu, ste už víťazmi!“ Ako uviedla štatutárka OZ Športom k radosti Monika Brillová, toto podujatie totiž nebolo o profesionálnych športových výkonoch, ale najmä o radosti zo športu, pretože na olympiáde súťažili aj ďalšie zdravotne znevýhodnené deti. Keď je aj na olympiáde zdravie najcennejšie

Výnimočný výlet sa pre deti začal už vo štvrtok 23. augusta keď malí olympionici odleteli vládnym špeciálom do Varšavy. Tam ich okrem prechádzky hlavným mestom Poľska čakal aj obed na ambasáde SR.

Prvý súťažný deň odštartoval emotívnym otváracím ceremoniálom a súťažami v atletike a stolnom tenise. Na druhý deň deti súťažili v plávaní, futbale, lukostreľbe a bedmintone. Na ich vynikajúce výkony sa prišiel osobne pozrieť aj ambasádor SR v Poľku s celou posádkou vládneho špeciálu.

Keď je aj na olympiáde zdravie najcennejšieDeti dostali aj pozvanie na stretnutie s prezidentom Slovenského olympijského výboru Antonom Siekelom v Bratislave.

Ich účasť na Onko olympiáde podporilo aj mesto Prešov, a to dotáciou vo výške 2000 €, vďaka čomu mohli malí športovci zažiť dni plné skvelých zážitkov. 

„Veľká vďaka patrí nielen mestu Prešov, ale všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom  podieľali na zorganizovaní výletu a umožnili deťom úspešne reprezentovať našu krajinu,“ uviedla Monika Brillová.


 
 
ÚvodÚvodná stránka