Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Juraj Kukura po prvýkrát v PrešoveVytlačiť
 

Prešovský rodák Juraj Kukura predvedie svoje herecké umenie v rodnom meste vôbec po prvýkrát. S pražským Činoherným klubom sa v DJZ predstaví v hre Bratia Karamazovci.

"Do rodného mesta prichádzam s pokorou a Juraj Kukura po prvýkrát v Prešoveláskou k rodnej hrude, aby som rodákom, po prvýkrát vo svojom živote, ponúkol na prešovských divadelných doskách to, čo najlepšie viem - herecký kumšt," vraví Juraj Kukura, ktorý v marci tohto roku oslávil svoje sedemdesiatiny.

Aj keď vo svojom bohatom hereckom živote zažil množstvo premiér a hral na mnohých javiskách, v rodnom meste sa ako herec ešte nepredstavil. "Teším sa, že konečne, popri tom množstve premiér, ktoré som absolvoval, zažijem aj svoju prešovskú divadelnú premiéru," dodáva s úsmevom Juraj Kukura.

Na divadelných doskách v Prešove však tento veľký herec už stál - v júni tohto roku, keď na veľkej scéne Divadla Jonáša Záborského preberal počas dní mesta Cenu primátorky Andrey Turčanovej. Teraz prichádza ako herec, s hrou, ktorá bola českými divadelnými kritikmi vysoko oceňovaná. Navyše si za stvárnenie svojej postavy Fiodora Karamazova  vlani vyslúžil aj nomináciu na českú Cenu divadelnej kritiky.

"Vážim si ústretovosť pána Kukuru a obdivujem jeho ľudskosť i jeho nadšenie pre Prešov, ktoré prezentoval počas našich niekoľkých osobných stretnutí i počas jeho júnovej návštevy nášho mesta. Jeho herecký príspevok bude dôstojným príspevkom k radu ďalších kultúrnych podujatí, ktoré Prešovčanom počas celého roka pripravujeme v rámci osláv 770. výročia prvej písomnej zmienky," dodáva primátorka Andrea Turčanová.

Juraj Kukura sa v Prešove predstaví v divadelnej hre Bratia Karamazovci v stredu 6. septembra práve na veľkej scéne Divadla Jonáša Záborského.


 
 
ÚvodÚvodná stránka