Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Je to superVytlačiť
 

Obnovený vnútroblok na Janouškovej ulici (11-13) sa ľuďom páči. Pán Ján Mojsej dokonca sa dokonca rozhodol podeliť so svojimi pozitívnymi hodnoteniami tejto investície.Je to super

„Je to super. Dlhé roky bol ten priestor katastrofálny, bolo to rozbité, celé to tam spalo, bol problém prejsť pomedzi bloky. To, čo tam urobili teraz, má hlavu i pätu. Ďakujem za tú zmenu, veľmi som sa potešil, že sa to opravilo. Celkovo sa mi páči ako celý projekt zladili, zachovali aj priechod z Čapajevovej ulice, celý priestor vyzerá ako nový, veľmi sa to skultúrnilo,“ vyslovil Ján Mojsej z Čapajevovej ulice, ktorý týmto vnútroblokom často prechádza. Dodal tiež, že celkovo pozitívne vníma aj množstvo opravených chodníkov a ciest v Prešove.

ooo

Na Janouškovej ulici boli v rámci rekonštrukcie spevnené vonkajšie plochy a vytvorených 19 parkovacích miest, z Je to super ktorých dve sú pre zdravotne postihnutých. Povrch parkovísk, prístupové chodníky i stojisko pre smetné nádoby sú z betónovej zámkovej dlažby, pričom tieto plochy sú ohraničené betónovými obrubníkmi. Súčasťou bolo aj značenie jednotlivých parkovacích miest, ktoré stavbári vytvorili pásikom dlažby červenej farby. Na vnútroblokovej komunikácii boli vybudované tiež asfaltovéJe to super komunikačné plochy pred jestvujúcimi garážami.

V rámci projektu bolo tiež vybudované odvodnenie zrážkových vôd do kanalizácie. Priestor dostal aj stožiar verejného osvetlenia s LED žiarovkami. Práce komplikovala potreba zabezpečiť ochranu vedenia plynovodu nachádzajúceho sa v trase prístupovej komunikácie a tiež prekládka káblov nízkeho napätia a telekomunikačnej siete.  V jarných mesiacoch boli dokončené aj sadové úpravy.

Celková vysúťažená cena rekonštrukcie bola v objeme 49 799,88 eura.

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka