Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Je čas požiadať o letné terasyVytlačiť
 

Podnikatelia, zbystrite pozornosť. Žiadosť o exteriérové sedenie je potrebné podať minimálne 30 dní pred otvorením letných terás.

Je čas požiadať o letné terasyŠálka lahodnej kávy podávaná na letných terasách prešovských podnikov dotvára príjemnú atmosféru teplých dní v našom meste. Čoraz teplejšie slnečné lúče sú však už aj znamením pre podnikateľov, ktorí by nemalli zabudnúť, že žadosť o umiestnenie letných exterérových sedení  má byť podaná minimálne 30 dní pred požadovaným termínom užívania verejného priestranstva.

Žiadosť je možné podať prostredníctvom Klientského centra na Jarkovej ulici 26 v Prešove. K žiadosti je potrebné priložiť situačný náčrt umiestnenia exteriérového sedenia a uhradený správny poplatok v zmysle zákona NR SR č. 145/1995 Z. z. o správnych poplatkoch.

Žiadatelia o umiestnenie exteriérových sedení musia mať voči mestu Prešov vyrovnané všetky pohľadávky, v opačnom prípade exteriérové sedenia nebudú povolené.

Podmienkou vydania rozhodnutia je tiež súhlasné stanovisko Odboru hlavného architekta mesta s podmienkami pre umiestnenie letného sezónneho sedenia. Pred vydaním rozhodnutia  je potrebné odsúhlasiť umiestnenie a architektonický výraz  letného exteriérového sedenia s Odborom hlavného architekta mesta Prešov. Týka sa to hlavne prvotných (nových) exteriérových sedení na území mesta Prešov.

Počet záujemcov o umiestnenie letných terás v Prešove každoročne stúpa. Zatiaľ čo v roku 2014 bolo vydaných 50 súhlasných rozhodnutí na umiestnenie exteriérových sedení, vlani ich už mesto vydalo 65.

Potrebné tlačivá a informácie nájdete: TU


 
 
ÚvodÚvodná stránka