Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Holandský diplomat si vybral PrešovVytlačiť
 

Prvá cesta veľvyslanca Holandského kráľovstva na Slovensku Henkkora van der Kwasta viedla do Prešova. Privítala ho primátorka Andrea Turčanová.

Nový holandský veľvyslanec na Slovensku Henkkor van der Kwast  Holandský diplomat si vybral Prešovje v našej krajine len päť týždňov. Jeho prvá cesta mimo hlavné mesto viedla do Prešova, kde sa v spoločnosti honorárneho konzula na Slovensku Matúša Murajdu stretol s primátorkou Andreou Turčanovou.

„Ďakujem za prijatie, teším sa že môžem spoznať autority ako vy,“ uviedol veľvyslanec v rozhovore s primátorkou, ktorý sa okrem iného dotkol aj ekonomických aktivít v Prešove. „Určite je tu aj ďalšie možnosti, ktoré by sa dali v rámci spolupráce využiť,“ dodal a ocenil pritom, že v Prešove už štvrť storočia úspešne pôsobí odevná spoločnosť, ktorej obchodné aktivity sú prepojené s Holandskom. „Za konkrétnou spoluprácou sú konkrétni ľudia a v tomto prípade vidno, že to robia zo srdca,“ pripomenula primátorka.

Holandský veľvyslanec ďalej s potešením prezradil svoje zistenie, že „Slováci sú pragmatickou mentalitou podobní Holanďanom“. Diplomat, ktorý v službách svojej krajiny pôsobil v medzinárodných organizáciách tiež dodal: „Slovensko je dobrým príkladom, že aj malá krajina vie robiť veľké kroky.“


 
 
ÚvodÚvodná stránka