Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Havarijné stavy minulosťouVytlačiť
 

V troch prešovských školských zariadeniach sa tešia. Havarijné stavy kanalizácie, strechy či dažďových zvodov sú v nich minulosťou.

Už ich nebude trápiť neodtekajúca voda. Havarijný Havarijné stavy minulosťoustav poškodenej kanalizácie v areáli Materskej školy Mukačevská  je odstránený. V rámci prác v hodnote 11 189 eur, ktoré realizovala spoločnosť MP KANAL service, boli realizované výkopové práce, demontovalo sa 57 metrov poškodených kanalizačných rúr, ktoré boli nahradené novými, vybudované boli tiež štyri kanalizačné šachty.

Havarijné stavy minulosťouV Základnej škole Československej armády sa zasa trápili so zatekaním strechy nad šatňami a vestibulom. Aj to je už minulosťou. Firma Čopák strechy havarijný stav odstránila položením povlakovej strešnej krytiny z asfaltových pásov. V tomto prípade mali práce hodnotu 11 568 eur.

Havarijné stavy minulosťouMesto riešilo aj havarijný stav, ktorý vznikol zlým odvodnením objektov Základnej umeleckej školy J. Pöschla na Prostějovskej ulici. „Voda nám zostávala vo vnútornom dvore, následkom čoho trpeli obvodové múry. Teraz je to už minulosťou,“ skonštatoval riaditeľ tejto školy Jozef Hrušovský. V rámci prác tak bola vybudovaná nová kanalizačná šachta, tri vsakovacie jamy a budovy dostali aj desať dažďových zvodov zo striech. Sanácia si však vyžiadala aj rozobratie a uloženie dlažby, osekávala sa aj znehodnotená soklová omietka, ktorá bola nahradená novou a múry tiež boli izolované voči vlhkosti. Práce v hodnote 27 166 eur (s DPH) zrealizovala spoločnosť SIPO – PO s.r.o.. „Tešíme sa vylepšených budov i z vynoveného dvora, ktorý tak vieme využiť aj na prezentáciu našich žiakov,“ dodal Jozef Hrušovský.


 
 
ÚvodÚvodná stránka