Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Grand Prix Prešov ovládli DániVytlačiť
 

Prešovský velodróm zažil koncom augusta jedinečné medzinárodné preteky Grand Prix Prešov. Pretekári z 12 krajín tu zbierali dôležité body na OH v Tokiu 2020.

Grand Prix Prešov ovládli DániPrešovský Velodróm  ako jediný svojho druhu na Slovensku, hostil 28. – 29. augusta 2019 významné cyklistické preteky Grand Prix Prešov 2019 s medzinárodnou účasťou. Išlo o vôbec prvé preteky UCI klasifikácie C1 na Slovensku. V Prešove sa stretla európska dráharská špička z 12 krajín Európskej cyklistickej federácie.

Prešovský velodróm tak dostal na svoje 30. narodeniny ten najkrajší darček v podobe medzinárodných cyklistických pretekov, počas ktorých európska pretekárska špička bojovala o body do kvalifikácie na Olympijské hry Tokio 2020 – UCI Class C1.

Grand Prix Prešov ovládli DániV kategórii Madison (súťaži dvojíc) žien zvíťazili dánky Amalie Dideriksen a Julie Leth, ktoré sú v tejto kategórii majsterkami Európy za rok 2018.

V kategórii Omnium (jednotlivci) zvíťazila u žien Amalie Dideriksen, druhá skončila Ganna Solovei z Ukrajiny a na treťom mieste sa umiestnila Coralie Demay z Francúzska.

Z našich žien bola najlepšia Alžbeta Bačíková, ktorá sa umiestnila na krásnom 7. mieste.

V kategórii mužov vyhral Matias Gunnar Malmberg z Dánska, druhý bol Niklas Larsen, takisto z Dánska, a tretí skončil Francúz Morgan Kneisky.

Grand Prix Prešov ovládli DániSlováci sa tiež držali statočne - na 18. mieste sa umiestnil Lukáš Kubiš a 19. priečku obsadil Martin Chren.

Ohlas dráharskej špičky bol pre organizátorov podujatia veľmi pozitívny. Zahraniční hostia sa v Prešove cítili príjemne, k čomu zaiste prispelo aj ubytovanie v novozrekonštruovaných a modernejších priestoroch vstupného objektu velodrómu.

Organizátori sa už teraz tešia na budúci rok, a veria, že dráhová cyklistika si postupne aj v Prešove získa veľa nadšených divákov.


 
 
ÚvodÚvodná stránka