Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Farebný kvetinový svet začína v jeseniVytlačiť
 

V prešovských kvetinových záhonoch pribúdajú v týchto dňoch tisíce nových kvetov, trvaliek a cibuľovín. Tie farebne skrášlia ulice mesta  počas budúceho roka.

V Prešove sa aktuálne uskutočňuje výsadba Farebný kvetinový svet začína v jesenikvetinových záhonov a kvetináčov tak v centre mesta, ako aj na sídliskách. Je to základ, vďaka ktorému sa naše mesto na budúci rok rozžiari rôznorodými farbami a tvarmi kvetov. 

Prostredníctvom dodávateľskej spoločnosti sa do záhonov vysadí vyše 12 000 rôznych kvetov. Približne polovicu z nich tvoria sirôtky, ktoré zakvitnú od bielej cez fialovú, žltú či oranžovú až po bordovú.

Farebný kvetinový svet začína v jeseniPod zeminou sa ocitne aj vyše 6700 cibuliek tulipánov niekoľkých druhov, narcisov i rôznorodých modrávok a cesnačiek.

Od jari do neskorej jesene tak počas budúceho roka budú postupne kvitnúť  v záhonoch na uliciach Hlavná, Levočská či na Námestí legionárov. Svojimi pestrými farbami Farebný kvetinový svet začína v jesenitiež skrášlia množstvo kvetináčov v centre mesta, pri železničnej stanici, pri Opále či na Námestí mieru.

Už po tretíkrát tiež zakvitnú „kvetinové koberce“ v trávnikoch v každej zo siedmich prešovských mestských častí. Medzi trávou tak od skorej jari postupne vykvitnú šafrany, narcisy a tulipány.


 
 
ÚvodÚvodná stránka