Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Eperiu zaplnia robotiVytlačiť
 

Vo finále robotickej súťaže LEGObot 2019 si v prešovskej OC Eperia zmerajú svoju šikovnosť talentovaní programátori ako aj ich robotické stvorenia.

Eperiu zaplnia robotiSúťaž LEGObot 2019 organizuje Stredná priemyselná škola elektrotechnická v spolupráci s IT valley, Košice a uskutočňuje sa pod záštitou Andrey Turčanovej, primátorky mesta Prešov.

Finálové kolo robotickej súťaže LEGObot 2019 sa uskutoční 30.5.2019 od 9.30 v OC Eperia v Prešove. Súťaž je určená pre dvojčlenné tímy zložené prevažne zo žiakov 7., 8. alebo 9. ročníka základných škôl.

Súťaž však bude zaujímavá aj pre návštevníkov  - tí si budú môcť okrem samotnej súťaže prezrieť zaujímavé učebné pomôcky, práce šikovných študentov SPŠ - Elektrotechnickej, zapojiť sa do viacerých súťaží a vyskúšať si ovládanie robotov. 

Podľa Martina Brodu, zástupcu riaditeľa pre odborné predmety SPŠE v Prešove je hlavným poslaním tejto súťaže predovšetkým vzbudzovať hlbší záujem o IT, programovanie, mechatroniku a robotiku. „Súťaž si tiež kladie za cieľ motivovať žiakov k ďalšiemu vzdelávaniu, ale aj prispievať k vyhľadávaniu talentovaných žiakov či poskytovať učiteľom materiály vhodné na zatraktívnenie a skvalitnenie výučby,“ dodáva.

Súťažiť sa bude v štyroch zaujímavých kategóriach:

1. Paintbot

Úlohou robota v súťaži je pomocou fixky upevnenej na jeho tele nakresliť na papier na podlahe obrazec podľa predlohy, ktorú tím dostane k dispozícii v deň súťaže.

2. Rescuebot

Na hracej ploche bielej farby bude čierna vodiaca čiara, na jej konci bude predmet s rozmermi 4x4x4 cm, ktorý je potrebné vyniesť späť na štartovnú pozíciu.

3. Speedybot

Úlohou robota je prejsť za najkratší čas trať vymedzenú čiernou podlahou kde každý robot absolvuje 2 jazdy. Hodnotenie :

4. Edubot

Do tejto súťažnej kategórie môžete prihlásiť projekt - robotickú učebnú pomôcku pre výučbu v rámci ktoréhokoľvek predmetu na základnej škole (napr. pomôcka na fyziku, matematiku a pod.).

Viac o danej súťaži sa dozviete na webe:

https://zssutaze.spse-po.sk/competition/legobot/rules

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka