Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Elektrobus v uliciach Prešova. Povoziť sa v ňom môžete bezplatne.Vytlačiť
 

Do Prešova dorazil kĺbový elektrobus Solaris Urbino 18M/IV Electric, ktorý bude Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. testovať priamo v premávke. Cestujúci sa v ňom môžu počas skúšobnej prevádzky povoziť bezplatne.

Elektrobus v uliciach Prešova. Povoziť sa v ňom môžete bezplatne.Elektrobus bude v testovacej prevádzke premávať od 24. mája do 5. júna 2019. Cestovanie v ňom si môžete vyskúšať na vybraných spojoch liniek č. 29, 34 a 39.

Stretnete sa s ním na Sídlisku III, ul. Obrancov mieru, 17. novembra, Budovateľskej  a Košickej ul., sídlisku Šváby a sídlisku Sekčov, v lokalite Pod Šalgovíkom, v centre mesta - na Hlavnej a Okružnej ulici, ale aj pri Nemocnici či Táborisku.

18-metrový elektrobus je plne nízkopodlažný. Má 121 miest, z toho 38 miest na sedenie a 2 miesta pre detský kočík alebo invalidný vozík. Je tiež plne klimatizovaný.

Poháňa ho asynchrónny elektromotor s trvalým výkonom 160 kW (okamžitým max. 240 kW). Energiu má z trakčných Li-ion batérií Solaris High Energy s kapacitou 240 kWh. Elektrobus na jedno nabitie najazdí približne 120 - 140 kilometrov.

Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. na svojej webovej stránke zverejnil už aj cestovný poriadok elektrobusu.

DPMP, a.s. aj týmto spôsobom prináša do Prešova prvky ekologickej dopravy a vytvára podmienky pre zlepšenie životného prostredia v našom meste.

 

 

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka