Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Druhý stupeň odvolaný, mesto ďakuje všetkým, ktorí pomáhajúVytlačiť
 

Po nedeľňajšej smršti, ktorá spôsobila nemalé škody, pracovníci úradu v spolupráci so zmluvnými firmami sú počas týchto dní v teréne, pri odstraňovaní následkov spolupracujú aj pracovníci MOS (menšie obecné služby). Zapájajú sa však aj Prešovčania, ktorí nie sú voči verejným priestranstvám ľahostajní.

Druhý stupeň povodňovej aktivity bol odvolaný. Na odstraňovaní následkov škôd, poškodených stromov a úlomkov konárov sa od nedeľňajšej búrky podieľajú odborní pracovníci, nezamestnaní, mestské spoločnosti i zmluvní partneri. Do pomocných prác a upratovania okolia svojich bydlísk, ako aj iných verejných priestranstiev sa zapájajú aj obyvatelia. „Ďakujeme všetkým, ktorým záleží na ich meste a sú ochotní spolupracovať na jeho záchrane a skrášľovaní najmä v rámci tejto mimoriadnej situácie, kedy mesto postihli dve živelné búrky v krátkej dobe za sebou,“ povedala primátorka Andrea Turčanová. Príkladom sú napr. seniorky na ul. M. Benku, mladé rodiny na ul. Sibírskej, obyvateľov Solivaru, Záhradnej ulice, Volgogradskej, Ďumbierskej, Plzenskej a Pavlovičovho námestia, Smrekovej a Tehelnej, „ruku k dielu“ pridali aj obyvatelia z Prostějovskej pri obratisku.  

„Obeťami“ búrky sa stali aj stromy v centre mesta, niektoré spadli, iné silná búrka poškodila natoľko, že vytvárali potenciálne nebezpečenstvo a profesionálnymi pilčíkmi boli, po konzultácii s Krajským pamiatkovým úradom, spílené. „Odborné útvary už pracujú na pláne preventívnych opatrení a rovnako tak záhradní architekti na projekte novej výsadby v Južnom parku,“ potrvrdila primátorka, ktorá zároveň dodala, že mesto ju uhradí zo zdrojov určených na náhradnú výsadbu.

Mesto je monitorované a škody na mestskom majetku a verejnej zeleni sa priebežne vyčísľujú. Prešov naposledy zasiahla obdobná búrka začiatkom júla, odhad vzniknutých škôd bol cca 60 000 eur.

Pracovníci mesta škody naďalej monitorujú priamo v teréne. „Ďakujeme obyvateľom aj za nahlasovanie poškodených drevín, ktoré podľa rozsahu poškodenia ošetrujeme alebo odstraňujeme, aby neohrozovali životy a zdravie ľudí, alebo nespôsobili ďalšie škody na majetku,“ dodala na záver A. Turčanová.

Obyvatelia môžu naďalej spadnuté stromy a nánosy konárov z verejných priestranstiev na ich odstránenie nahlasovať na:

tel.: 051/3100 246, 051/3100 505 (počas úradných hodín, 08.00 - 16:00 h)

email: petronela.galdunova@presov.sk, ingrid.garajova@presov.sk .

Druhý stupeň odvolaný, mesto ďakuje všetkým, ktorí pomáhajú


 
 
ÚvodÚvodná stránka