Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Dopraváčik opäť úradovalVytlačiť
 

Na deň, kedy na MŠ na Sabinovskej ulici zavítal Dopraváčik, sa celá škola veľmi tešila. Deti sa mnohému priučili, ale aj zabavili, každé z nich si odnášalo množstvo informácií i zážitkov.

V úvode akcie "Dopraváčik" sa ozýval spev 6. triedy, ktorá spievala pieseň o dopravných prostriedkoch. Pani riaditeľka Mgr. Ingrid Jelínková privítala rodičov a ich ratolesti, poslankyne Ing. Martu Kollárovú PhD. a Ing. Renátu Fedorčíkovú a Mgr. Danku Novysedlákovú z Oddelenia školstva, mládeže a športu.

K prítomným sa prihovoril p. Pavelka z mestskej polície, ktorý už materskú školu navštívil, no tento krát priviezol aj ozajstné policajné auto a skúter. Škôlkari mali oblečené reflexné vesty, v ktorých prechádzali rôznymi stanovišťami. Vyskúšali si svoje zručnosti a vedomosti z dopravnej výchovy, jazdili na odrážadlách i kolobežkách a tiež si skúsili prejazd cez križovatku. Veľkým zážitkom bolo auto i skúter mestskej polície.

Prekvapením pre všetkých boli živé koníky, ktoré rozžiarili detské očká. Deti si mohli vyskúšať, ako sa ľudia prepravovali kedysi. Niet sa čo čudovať, že sa im nechcelo ísť domov. Odnášali si diplom, reflexný pásik a tiež sladkosť.

Realizácia celoškolskej akcie Dopraváčik v spolupráci s Mestskou políciou v Prešove s projektom Meskáčik sa veľmi vydarila. Akciu ocenili aj rodičia svojím poďakovaním.

Tešíme sa znova o rok.

Ingrid Hrabčáková, SkolskyServis.sk

 

Dopraváčik opäť úradoval

Dopraváčik opäť úradoval

Dopraváčik opäť úradoval

Dopraváčik opäť úradoval

Dopraváčik opäť úradoval


 
 
ÚvodÚvodná stránka