Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Dobrý festival je predo dvermi, rátajte so zmenami v dopraveVytlačiť
 

Prešovské podujatie plné zábavy, hudby a bohatého programu začína v areáli Delňa už zajtra, Dobrý festival tento rok prináša viaceré svetové mená hudobnej scény. Rátajte s dopravnými zmenami.

V piatok 16.6.2017 sa o 14:00 h začne obľúbené podujatie Dobrý festival, ktorý tento rok symbolicky otvára festivalovú letnú sezónu. Zabezpečená je kyvadlová doprava i možnosti parkovania z dôvodu zmien v organizácii dopravy.

Organizátori v spolupráci s Dopravným podnikom mesta Prešov, a. s. pripravili pre návštevníkov festivalu kyvadlovú dopravu, a tak sa bude možné dostať do/z areálu každých 15 minút, po 21:00 každých 10 minút. Kyvadlová doprava bude premávať vo všetky tri festivalové dni od 1Dobrý festival je predo dvermi, rátajte so zmenami v doprave6:00 do 02:30 hod (v nedeľu do 01:00).

Pravidelné spoje na linkách č. 28, 33 a 45 doplní špeciálna okružná linka „X – Dobrý festival“ na trase Delňa – Petrovianska – Košická – Žel. Stanica – Kuzmányho – Rusínska – Arm. Gen. Svobodu – Švábska – Jesenná – Delňa, pričom na zastávke „Žel. Stanica“ sa nastupuje v smere do centra mesta. Potrebné je však si zakúpiť štandardný cestovný lístok.

Na Jesennej ulici bude platiť zmena organizácie dopravy, na čas trvania festivalu sa zjednosmerní, čím sa na príjazdovej ceste k Delni – ulici Jesennej – vytvorí možnosť parkovania po oboch stranách komunikácie.

Na ceste z Prešova / smer Poprad / Vranov / je možný príjazd len v smere zo sídliska Sekčov, a to z dôvodu čiastočnej uzávierky kruhového objazdu, kde prebiehajú stavebné práce. Pre trasu z Košíc je kruhový objazd prejazdný, pre príchod na festival je však potrebné pokračovať ďalej v smere na kruhový objazd a odbočiť doprava na Švábsku ulicu, odbočenie na ul. Jelšovú nie je možné.

Zmena organizácie dopravy potrvá od 16.6. do 28.6. 23:30 h.

Je potrebné rešpektovať usmernenia organizátorov a taktiež, pre plynulosť dopravy je vydané aj určenie dočasného dopravného značenia na uliciach:
* Škultétyho, pred križovatkou s ulicami Masarykova, Kuzmányho
* Kuzmányho, pred križovatkou s ulicami Východná, Rusínska, Lesík delostrelcov
* Rusínska, pred križovatkou s ulicami Arm. gen. Svobodu, Laca Novomeského
* Arm. gen. Svobodu, pred križovatkou s ulicami Solivarská, Švábska

Dobrý festival je predo dvermi, rátajte so zmenami v doprave

Dobrý festival je predo dvermi, rátajte so zmenami v doprave


 
 
ÚvodÚvodná stránka