Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Do Prešova zavíta medzinárodná interaktívna výstava Aha! Krásna matematikaVytlačiť
 

Čísla, grafy, či matematické zákony môžu byť aj zábavné. Nepotrebujete k tomu dokonca ani počítač alebo kalkulačku. Príďte sa o tom presvedčiť na jedinečnú zážitkovú výstavu, ktorá bude sprístupnená od 21.9.2019 do 22.12.2019 na Hlavnej 69 v Prešove.

Do Prešova zavíta medzinárodná interaktívna výstava Aha! Krásna matematikaVýstava s názvom Aha! Krásna matematika, ponúka neuveriteľnú cestu do sveta logických hádaniek a skladačiek. Vytvára priestor pre predstavivosť, kde sú tvary postavené z tangramov, blokov, či loptičiek a deti sa tak môžu nenápadne pomocou hry dostať do tajomstiev matematiky. Zistia, že matematika nie je strašiak, ktorému rozumie len pár vyvolených, ale že ju nájdeme vo všetkých oblastiach života. „Mnohé matematické zákony sa dajú krásne graficky znázorniť alebo rozpohybovať, a takéto podanie je pre deti ľahšie pochopiteľné a atraktívnejšie. Okrem takéhoto nenápadného učenia sa však deti môžu naozaj vyhrať so skladačkami a stavebnicami. Každý si určite nájde niečo, čo ho zaujíma.“ Priblížila samotnú výstavu Petra Vancová z detského zážitkového centra Aha! Miesto detských objavov.

Výstava je zapožičaná od etablovaného vedeckého centra Hevelianum v Gdaňsku a doplnená exponátmi z Univerzity v nemeckom Trieri. Na výstave sa návštevníci pohrajú s Pytagorovou vetou, dozvedia sa o Eulerovej kružnici, Ludolfovom čísle, či Möbiovej páske. Tvorí ju viac ako 25 stanovíšť, ktoré dopĺňajú informácie na tabletoch. Zážitok z výstavy je jedinečným doplnením učiva na škole. Interaktívna forma je zárukou toho, že deti si odnesú dobrý pocit a možno im iný pohľad na matematiku pomôže lepšie ju pochopiť. „Zatiaľ čo v klasickom formálnom vzdelávaní vnímame informácie predovšetkým prostredníctvom zraku, u nás chceme deťom umožniť zapájať aj ostatné zmysly. U detí je prirodzené, že nechcú ostať len pri vizuálnom vnímaní, ale túžia predovšetkým po hmatovom zážitku. Ak vytvoríme deťom možnosť aktívne zapojiť všetky zmysly v procese učenia, podporíme nielen ich záujem a motiváciu vzdelávať sa do budúcna, ale pomôžeme im zapamätať si takmer dvojnásobne viac!” Uviedla Zuzana Banda, druhá zakladateľka Aha!.

Výstava je určená pre všetky vekové kategórie od 6 do 99 rokov. Vítaní sú návštevníci z radov verejnosti, ale aj organizované skupiny a školské triedy, pre ktoré je pripravený špeciálny program s lektorom. Viac informácií o výstave, informácie o cenách, otváracie hodiny a rezervačný systém pre organizované skupiny nájdete na stránke www.ahadeti.sk.


 
 
ÚvodÚvodná stránka