Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Do Národného týždňa charity sa zapojila aj primátorkaVytlačiť
 

Dobro a pomoc nadobudnú počas tohto týždňa oveľa väčší rozmer. Gréckokatolícka charita Prešov po prvýkrát organizuje Národný týždeň charity. Zapojila sa aj primátorka Andrea Turčanová.

Do Národného týždňa charity sa zapojila aj primátorka„Som rada, že môžem byť súčasťou tejto iniciatívy a že môžem aj ja takto pomôcť dobrej veci. Ďakujem Dominikovi, ktorý dnes so mnou predáva časopis Cesta. Naozaj to nie je ľahká práca, a preto pozývam Prešovčanov, aby sa nielen počas tohto týždňa zastavili a pomohli,“ uviedla primátorka pri predaji časopisu Cesta.

Do Národného týždňa charity sa zapojila aj primátorkaO tom, že táto iniciatíva násobí dobro, svedčí aj samotný výťažok z predaja Cesty, ktorý nadobudol väčší a konkrétny rozmer - je venovaný dvom zdravotne znevýhodneným ženám z Prešova.

Predaj tohto pouličného mesačníka bol súčasťou interaktívneho dňa v Prešove. K primátorke Andrei Turčanovej sa pridal aj gréckokatolícky kňaz Vasiľ Kormaník.

Národný týždeň charity sprevádza bohatý program, počas ktorého sa organizujú aj besedy a rozhovory na vážne témy - o živote na ulici, obchodovaní s ľuďmi či o živote so závislosťou. Nechýbajú ani hudobní hostia. Súčasťou tejto iniciatívy je aj interaktívny stánok na Pešej zóne, kde sa ľudia môžu dozvedieť viac nielen o činnosti Gréckokatolíckej charity, ale aj nechať si zmerať krvný tlak či glykémiu.


 
 
ÚvodÚvodná stránka