Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

DNI MESTA PREŠOV 2018 - kompletný programVytlačiť
 

Dni mesta PrešovMilí Prešovčania, mesto Prešov a Park kultúry a oddychu Prešov vás srdečne pozývajú na DNI MESTA PREŠOV 2018, ktoré sa uskutočnia v dňoch 4.- 9. júna 2018. Pešia zóna ožije bohatým a zaujímavým kultúrnym programom, remeslami, hrami a zábavou.

 

PROGRAM DNÍ MESTA PREŠOV 2018

 

pondelok 4. jún:

PÓDIUM:

14:00– 15:00 OCEÁN UMENIA  - Vystúpenie žiakov ZUŠ Jána Pöschla a jej umeleckých telies  - hudobná skupina JP Band, ĽH Janička, tanečný orchester, dychový orchester, flautové súbory, komorné zoskupenia a sólisti...

15:30 – 16:30 Volajú ho slovenský Bocelli...MAROŠ BANGO - Vystúpenie nevidiaceho charizmatického speváka s krásnym hlasom a veľkým srdcom  

16:45 – 17:00 Slávnostné otvorenie DNÍ MESTA PREŠOV  2018

17:00 – 18:00 Predstavuje sa partnerské mesto NYÍREGYHÁZA (HU) - Program  študentov Strednej umeleckej školy v Nyíregyháze

19:00 Príjazd  prešovských motorkárov a prezentácia motoriek rôznych značiek a ich úprav (Harley Davidson, Yamaha, Kawasaki …. )

19:05 – 20:00 THEATRUM  MUSICA - Vystúpenie zoskupenia muzikantov,  ktorí hrajú známe aj neznáme diela hudobných klasikov v inom, hlavne rockovom prevedení

20:00– 21:00 ELEVENHILL - Vystúpenie úspešnej  prešovskej hudobnej formácie

21:00– 22:00 ESTER - Vystúpenie prešovskej  rockovej kapely

PEŠIA ZÓNA, FLORIÁNOVA ul.:

10:00– 19:00 PREŠOVSKÝ MONTMARTRE - Tradičné maľovanie portrétov a architektúry na pešej zóne prešovskými výtvarníkmi spojené s večernými  koncertmi na Floriánovej ul., Happeningy, workshopy

17.00  / Floriánova ulica - Poklady sveta - Mgr. art. Kamil Jurašek maľuje  na plátno s rozmermi 2x2  m priamo pred divákmi (v piatok sa uskutoční jeho dražba)

18.00   / Floriánova ulica - Kombozet - Sláčikové kvarteto odohrá šansóny  aj skladby svetových umelcov ( E. Piaf, Ch. Aznavour),  pop balady, piesne (E. Presley...), ľahké  jazzové  skladby (F. Sinatra, L. Amstrong, G. Gerswin), známe  filmové melódie; (V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do Caraffky)

14:00 – 18:00  / Južný park - OZ Kreativus - Netradičné hry, súťaže  a aktivity pre deti aj dospelých 

Zaujímavé atrakcie pre deti  / pešia zóna

Detský kolotoč, nafukovacie hrady, bungee trampolina,  autíčka...

 

utorok 5. jún:

PÓDIUM:

14:30– 15:00 Mandolínový súbor TATRÍN - Program známeho prešovského súboru zložený zo zmesi trampských, country piesní a melódií južných krajín

15:30– 16:15 TÓNY LETA - Pestrá zmes  hudby a tanca v podaní študentov Súkromného konzervatória Dezidera Kardoša v Prešove

16:15– 16:45 TRIAL SHOW Jána Kočiša - Dynamická a adrenalínová cyklotrial show

17:00– 18:00 Predstavuje sa partnerské mesto NOWY SACZ  (PL)

19:00– 20:00 METROPOLIS - Vystúpenie slovenskej rockovej  skupiny zo Serede

20:30– 21:30 ZOČI  VOČI - Vystúpenie slovenskej rockovej skupiny z Nitry

PEŠIA ZÓNA, FLORIÁNOVA ul.:

10:00– 19:00 PREŠOVSKÝ MONTMARTRE - Tradičné maľovanie portrétov a architektúry na pešej zóne prešovskými výtvarníkmi spojené s večernými  koncertmi na Floriánovej ul., Tvorivá dielňa  pod vedením Mgr. Anky Hekkelovej

18.00  / Floriánova ulica - Satin Lead - Vystúpenie Ľuboslava Petrušku so svojím rock´n´rollovým zoskupením (V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do Caraffky)

14:00– 18:00 / Južný park - ZUŠKA  V KOCKE, KOCKA V ZUŠKE  - ZUŠ výtvarný odbor na Októbrovej 32 v Prešove predstaví históriu, súčasnosť  a budúcnosť Prešova v kocke

14:00 – 18:00  / Južný park - OZ Kreativus - Netradičné hry, súťaže  a aktivity pre deti aj dospelých

Zaujímavé atrakcie pre deti  / pešia zóna

Detský kolotoč, nafukovacie hrady, bungee trampolina,  autíčka...

 

streda 6. jún:

PÓDIUM:

15:00 – 15.30 MÓDNA SHOW - Žiaci SOŠ podnikania na Masarykovej 24 predstavia svoje úspešné módne kolekcie z  celoslovenskej súťaže s medzinárodnou účasťou „Módna línia mladých 2018“

15:30 – 16:00 FERI a PALI - zábavné duo - Rozprávanie o živote dvoch kamarátov

16:00 – 16:30 MÓDNA SHOW - Žiaci SOŠ podnikania na Masarykovej 24 predstavia svoje úspešné módne kolekcie z  celoslovenskej súťaže s medzinárodnou účasťou „Módna línia mladých 2018“

16:30 – 17:00 FERI a PALI - zábavné duo - Rozprávanie o živote dvoch kamarátov 

17:00 – 17:30 KEEP MOVIN - Akrobatická silová show spojená so zábavnými prvkami

17:30 – 17:45 Tradičné chute Šariša - Vyhodnotenie  3. ročníka  súťaže vo varení „mačanky“

19:00 – 20:30 AKUSTIKA - Vystúpenie prešovskej  reggae – world music kapely

20:30 – 22:00 HEĽENINE OČI - Vystúpenie známej a veľmi obľúbenej prešovskej multižánrovej kapely

PEŠIA ZÓNA, FLORIÁNOVA  ul.:

10:00– 19:00 PREŠOVSKÝ MONTMARTRE - Tradičné maľovanie portrétov a architektúry na pešej zóne prešovskými výtvarníkmi spojené s večernými  koncertmi na Floriánovej ul.; Remeslo má zlaté dno – predstavenie umelcov a ich handmade výrobkov

18.00  / Floriánova ulica Folklórny súbor SOLIVARČAN a Detský folklórny súbor SOLIVARÍK - Program známych prešovských folklórnych súborov (V prípade nepriaznivého  počasia sa koncert presúva do Caraffky)

14:00– 19:00 Tradičné chute Šariša - Prešovský klub kuchárov a cukrárov ponúka ochutnávku „mačanky“ v rámci už 3. ročníka súťaže vo varení tohto tradičného východniarskeho jedla

14:00 – 18:00  / Južný park - OZ Kreativus - Netradičné hry, súťaže  a aktivity pre deti aj dospelých 

15:00 SLÁVNOSTNÉ ZASADNUTIE MESTSKÉHO ZASTUPITEĽSTVA  MESTA PREŠOV / historická sála PKO Čierny orol, Hlavná 50/ Odovzdávanie verejných ocenení mesta Prešov oceneným laureátom

Zaujímavé atrakcie pre deti  / pešia zóna

Detský kolotoč, nafukovacie hrady, bungee trampolina,  autíčka...

 

štvrtok 7. jún:

PÓDIUM:

16:00 – 16:10 Slávnostné otvorenie PREŠOVSKÉHO TROJIČNÉHO JARMOKU

16:10 – 21:00 VYSTÚPENIE FOLKLÓRNYCH SÚBOROV - DFS Šarišanček, UGUNTINA súbor z Lotyšska, DFS Šariš - ZUŠ Prešov, hudobno-spevácke zoskupenie Aksen, FS Karpaťanin, DFS Petrovančan, FS Dúbrava, FS Starišan,  FS ŠARIŠAN

PEŠIA ZÓNA, FLORIÁNOVA ul.:

10:00-19:00 PREŠOVSKÝ TROJIČNÝ JARMOK  - prehliadka tradičných remesiel

10:00– 19:00 PREŠOVSKÝ MONTMARTRE - Tradičné maľovanie portrétov a architektúry na pešej zóne prešovskými výtvarníkmi spojené s večernými  koncertmi na Floriánovej ul.

18.00 / Floriánova ulica - Potmehút  - Vystúpenie prešovskej kapely, ktorej tvorbu je možné charakterizovať ako  impresionistický folk (V prípade nepriaznivého  počasia sa koncert presúva do Caraffky)

 

piatok 8. jún:

PÓDIUM:

15:30– 16:30 MÁME RADI PREŠOV - Hudobno- tanečno-spevácky blok žiakov a pedagógov ZUŠ Mikuláša Moyzesa

17:00– 18:00 OLD SCHOOL BROTHERS - Tanečná show tanečníkov z tanečnej školy Old School Brothers

18:50 – 19:00 Vyhodnotenie súťaže o najkrajšie tablo v Prešove spojené s odovzdaním cien za najkrajšie tablo

19:00– 20:00 CHIKI-LIKI-TU-A: Vystúpenie známej a obľúbenej prešovskej alternatívnej hudobnej skupiny

20.30 – 21:30 LAURA  A  JEJÍ TYGŘI  - Vystúpenie pražskej hudobnej skupiny ovplyvnenej radom hudobných žánrov akými sú funk, soul, jazz  alebo rock

22:00– 23:00 BILLY BARMAN - Vystúpenie obľúbenej rockovej hudobnej skupiny z Bratislavy

PEŠIA ZÓNA, FLORIÁNOVA ul.:

10:00-19:00 PREŠOVSKÝ TROJIČNÝ JARMOK  - prehliadka tradičných remesiel

10:00– 19:00 PREŠOVSKÝ MONTMARTRE - Tradičné maľovanie portrétov a architektúry na pešej zóne prešovskými výtvarníkmi spojené s večernými  koncertmi na Floriánovej ul.

17.00 / Floriánova ulica - Verejná dražba obrazu vytvoreného Mgr. art. Kamilom Jurašekom v pondelok počas Prešovského Montmartru

17:00 / historická sála PKO Čierny orol, Hlavná 50 - Modlitbičky - Jana Bezek / Milan Rúfus Zhudobnené Modlitbičky Milana Rúfusa v spolupráci so slovenskou džezovou klaviristkou, skladateľkou Janou Bezek  a Bratislavským detským  zborom

18.00 / Floriánova ulica - Daša Kostovčik & band - Vystúpenie mladej talentovanej košickej speváčky s kapelou (V prípade nepriaznivého  počasia sa koncert presúva do Caraffky)

 

sobota 9. jún:

PÓDIUM:

16:00– 16:50 DIVADLO CILILING - Predstavenie interaktívnej rozprávky Kocúr v čižmách

16:50 – 17:20 SOKOLIARSKA SKUPINA sv. BAVONA - Sokoliarske vystúpenia, ukážky práce s dravcami, kombinácia vzdelávania a zábavy

17:20 – 17:30 MERLIN - SZUŠ zo Sniny predstaví Írske a dobové tance

17:30  – 18:00 SOKOLIARSKA SKUPINA sv. BAVONA
Sokoliarske vystúpenia, ukážky práce s dravcami, kombinácia vzdelávania a zábavy

18:00 – 18:20 DUO SPIRITO INFIAMMATO - Ranobaroková vokálna a inštrumentálna hudba európskych majstrov v podaní Kamila Skladaná (spev, zobcová flauta), Hana Schlosser (spinet)

18:30 – 19:00 SHŠ COHORS - Hromadné bitky a súboje z obdobia stredoveku, zamerané prevažne na pôsobenie žoldnierskych vojsk a žoldnierov ako takých.

19:00 – 20:30 JAMES EVANS BAND - James Evans, multiinštrumentalista , skladateľ a spevák pochádzajúci z Walesu prináša hudobný štýl typický pre jeho domovinu. Ide o kombináciu národnej írskej hudby s prvkami jazzu, popu a iných hudobných štýlov.

20:30 – 21:00 Divadelná a šermiarska spoločnosť ARAMIS - Známa divadelná a šermiarska spoločnosť z Košíc predvedie hrané fragmenty z dejín Európskeho vojenského umenia

21:00 – 22:15 VERONIKA RABADA so skupinou - Dynamická speváčka s výrazným hlasom prináša so svojou kapelou osviežujúcu hudbu z prostredia ethno world music v dynamicky tanečnom štýle.

22:15 – 22:40 OHŇOVÁ SHOW - Divadelná a šermiarska spoločnosť ARAMIS ukončí Dni mesta Prešov 2018 veľkolepou ohňovou show

 

OBČERSTVOVACIE STÁNKY A ZAUJÍMAVÉ ATRAKCIE PRE DETI CELÝ TÝŽDEŇ.

Zmena programu vyhradená!

Uvedené časy jednotlivých vystúpení sú len orientačné.

www.pkopresov.sk                                 www.presov.sk

 

 

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka