Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Dievča SPŠE v ITVytlačiť
 

Informatikmi a dobrými programátormi nemusia byť iba chlapci. Dievčatá majú teraz vďaka SPŠ elektrotechnickej v Prešove možnosť ukázať, že sa v IT svete takisto nestratia.

Stredná priemyselná škola elektrotechnická Prešov pripravuje pre dievčatá vo veku 11 –15 rokov podujatie pod názvom Dievča SPŠE v IT , ktoré sa uskutoční v utorok 18. júna 2019 o 14.00 hod. v priestoroch SPŠE na Plzenskej 1 v Prešove.

Dievča SPŠE v IT„Veríme, že Dievča SPŠE v IT prinesie zúčastneným dievčatám zaujímavý zážitok zo stretnutia s profesionálkami zo sveta IT a zároveň informáciu o tom, ako sa na takúto kariéru môžu pripraviť štúdiom na SPŠE“, povedal riaditeľ školy Ing. Slavomír Kožár, MBA.

Sektor IT je druhým najväčším pilierom slovenského hospodárstva. V posledných rokoch je veľký záujem IT firiem rozvíjať svoje podnikanie na Slovensku. Rozširujú svoje kapacity a s tým súvisí potreba stále väčšieho počtu šikovných ľudí.

Aj keď v mysliach ľudí je daný sektor doménou mužov, niektoré činnosti v ňom lepšie zvládajú ženy. Ženy sú v práci vytrvalejšie, dokážu robiť naraz viac činností, ich prednosťou je schopnosť budovať vzťahy, rozvíjať dôveru a empatiu, a priniesť nový uhol pohľadu pri riešení problémov. Medzi výhody práce v IT sektore patrí aj nadštandardný plat, kreatívna práca, život bez stereotypu, ale aj možnosť práce z domu či práca na čiastočný úväzok.

Ak Ťa oslovila predstava byť súčasťou sveta IT, chceš sa o ňom dozvedieť veľa zaujímavých informácií a si dievča vo veku 11 až 15 rokov, tak neváhaj a príď na stretnutie s profesionálnymi dámami - obchodnou analytičkou Lenkou Hlinkovou (https://www.ajtyvit.sk/zeny-v-it/lenka-hlinkova/) a programátorkou Ivetou Tonhauserovou (https://www.ajtyvit.sk/zeny-v-it/iveta-tonhauserova/). Zároveň sa dozvieš o štúdiu na SPŠE v Prešove priamo od študentiek školy a pedagogičiek z danej oblasti.


 
 
ÚvodÚvodná stránka