Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Deň mlieka plný zábavy v PrešoveVytlačiť
 

Základná škola Mirka Nešpora sa na jeden deň premenila na veľkú mliečnu krajinu. Učitelia, žiaci základných škôl aj ich rodičia si pripomenuli, aké dôležité je mlieko pre zdravie.

Deň mlieka plný zábavy v Prešove„Je neuveriteľné, aké rôzne dobroty sa dajú vyrobiť z mlieka. Deti aj ich pani kuchárky sú veľmi šikovné, ukázali nám mlieko vo všetkých jeho podobách,“ skonštatovala primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová pri pohľade na bohato prestretý stôl s mliečnymi chuťovkami.

Deň mlieka sa v Prešove uskutočnil už po desiaty raz.  Jeho cieľom je poukázať najmä na význam mlieka ako tzv. dokonalej potraviny v stravovaní, jeho zdraviu prospešné nutričné vlastnosti a inšpirovať ľudí, aby do svojho jedálnička zahrnuli denne aspoň jeden pohár mlieka.

Deň mlieka plný zábavy v Prešove„Konzumácia mlieka a mliečnych výrobkov si zaslúži a potrebuje neustálu pozornosť a osvetu medzi ľuďmi, hlavne medzi našimi deťmi a žiakmi škôl, čo bolo aj cieľom podujatia Deň mlieka 2018," uviedla Mária Tejiščáková, odborná referentka pre zariadenia školského stravovania v Prešove.

Všetky jedlá na Deň mlieka s láskou pripravili zamestnanci zariadení školského stravovania v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov. A pripraviť si ich môžete aj doma. Recepty na tieto chuťovky totiž zverejní každá škola na svojej webovej stránke.

Deň mlieka plný zábavy v PrešoveTohtoročná atmosféra sa niesla vo folklórnom duchu. Moderátor aj organizátorky podujatia boli oblečení v krojoch a jednotlivé miestnosti vyzdobené ľudovými prvkami. Predstavili sa tiež šikovné čipkárky a nechýbala ani ochutnávka syrov, nátierok a ďalších výrobkov z mlieka.

O dobrú náladu a skvelú atmosféru sa postaral Ondrej Kandráč a jeho mamka Monika Kandráčová, ktorí nadchli a rozospievali celé publikum. S ľudovým pásmom sa predstavili talentovaní žiaci a vyhodnotila sa aj výtvarná a literárna súťaž s mliečnou tematikou.

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka