Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Čarodejnice s paličkamiVytlačiť
 

Prešovské detské  mažoretky – DIRIDONKY oslavujú 25 rokov od svojho vzniku. Predstavia sa programom Čarovanie s paličkou. 

Súbor Diridoky v súčasnoti tvorí Čarodejnice s paličkamiokolo 40 dievčat vo veku  od 4 rokov do 14 rokov. Tie sa prešovskej  verejnosti predstavia v nových choreografiách pripravených práve na oslavy 25.výročia  dňa 9.11.2018 o 17.00 v kine Scala.

Detské mažoretky vznikli pri PKO Prešov 1.9.1993 ako vôbec prvé detské  mažoretky na Slovensku. V roku 1996 pri choreografii Diridonda boli pokrstené na prešovské mažoretky DIRIDONKY. Za 25 rokov sa v súbore vystriedalo niekoľko desiatok dievčat a niektoré potom pokračovali aj v mažoretkových súboroch určených pre staršie a dospelé dievčatá.

Prvým veľkým úspechom bola v roku 1999 účasť na majstrovstvách EURÓPY v chorvátskom Záhrebe, kde Diridonky excelovali a získali zlato! Od tohto dátumu sa každoročne zúčastňujú rôznych súťaží po celej Európe a  získavajú tie najvyššie ocenenia. Za doterajší najvýznamnejší úspech sa považuje účasť na MS v Chorvátsku  v roku 2014, kde získali bronz.

xxx

Týmto srdečne pozývame všetky súčasné aj bývalé členky súboru Diridoniek a všetkých  priaznivcov tohto zaujímavého športu.

ČAROVANIE S PALIČKOU

program ku 25.výročiu založenia

mažoretkového súboru  Diridonky

9.11.2018 o 17.00 kino Scala


 
 
ÚvodÚvodná stránka