Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Budova v areáli velodrómu má krajší a modernejší interiérVytlačiť
 

Jediný cyklistický velodróm na Slovensku, ktorým sa môže pýšiť práve mesto Prešov, je opäť o čosi krajší. Počas vianočného obdobia sa dokončila prvá etapa prác na jeho vstupnom objekte.

Prešovský velodróm je opäť krajšíVstupný  objekt je súčasťou areálu cyklistického Velodrómu na Športovej ulici v Prešove. Výstavba samotného Velodrómu bola realizovaná už v rokoch 1988 – 1989, preto bola rekonštrukcia vstupného objektu veľmi potrebná.

V tomto období sa ukončila prvá etapa prác, ktorá zahŕňala najmä vnútorné úpravy interiéru a rekonštrukcie izieb i sociálnych zariadení. Obnova tohto objektu však naďalej pokračuje.

V rámci prvej etapy stavebných prác sa vybúrali drevené a ocel'ové okná a dvere v obvodovom plášti, ale tiež interiérové dvere, deliace konštrukcie a odstránili sa staré podlahy.

Prešovský velodróm je opäť krajšíRekonštrukčné práce pozostávali z osadenia nových plastových okien, balkónových dverí a zasklených stien v obvodovom plášti objektu. Vybudovali sa nové deliace konštrukcie, osadili sa nové interiérové dvere a požiarne uzávery. Objekt má tiež nové keramické obklady, podlahy a je nanovo vymaľovaný.

Súčasťou rekonštrukcie bola aj oprava spŕch, zriadenie nových sociálnych zariadení a ubytovacích kapacít s WC, sprchou, skladmi bielizne a pod. Budova v areáli velodrómu má tak 7 ubytovacích izieb s 25 lôžkami.

Prešovský velodróm je opäť krajšíV rámci ďalších etáp rekonštrukcie tohto objektu je naplánované aj zateplenie obvodového plášťa a strechy budovy a odstránenie porúch zatekania v prechodovej chodbe vedúcej do hl'adiska velodrómu.

Stavebné práce v prvej etape rekonštrukcie realizovala firma Maník s.r.o. Celkové náklady boli v objeme 179 068,05 eur (s DPH).


 
 
ÚvodÚvodná stránka