Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Blíži sa jarné upratovanie, kam s odpadom?Vytlačiť
 

Prešov začína prípravy na jarné upratovanie. Pristavovanie veľkoobjemových kontajnerov sa začne 4. apríla 2018, jarné upratovanie potrvá do 2. mája 2018. Na prešovských uliciach ich bude pristavených celkom 92 ks. Pozor! Nie každý odpad do nich patrí.

Pre jarné upratovanie bude zber odpadu prostredníctvom pristavovania VOK-ov zabezpečené od 4. apríla do 2. mája 2018. Veľkoobjemové kontajnery budú pristavované do doby naplnenia, resp. max. na dobu 7 dní.

Do týchto kontajnerov môžu obyvatelia vkladať objemný odpad z domácností a verejných priestranstiev ako nábytok, koberce, matrace, vyradenú sanitu, a pod., nemožno tam však vkladať biologicky rozložiteľný odpad. Trávu, lístie, opadané ovocie, zvyšky zeleniny nie  je možné uložiť vedľa veľkoobjemového kontajnera. Tento odpad môžu obyvatelia bezplatne odovzdať len na zberné dvory.

Nebezpečný odpad ako akumulátory, autobatérie, žiarivky, obaly z farieb, elektroodpad typu chladničky, mrazničky, sporáky, televízory, osobné počítače. Takýto odpad môžu obyvatelia uložiť na zberných dvoroch na ulici Bajkalská 33 a Jesenná 3 v prevádzkových hodinách od 8:00 h do 18:00 h (pondelok - sobota).

Pre uľahčenie zberu objemného odpadu z domácností bude rozmiestnenie VOK-ov preklopené aj do grafického zobrazenia na mape. Všetky cykly sú farebne rozlíšené podľa vymedzených dátumov a aktuálnych lokalít, čo zjednodušuje používateľovi hľadanie a orientáciu v mape. Podľa zobrazenia veľkoobjemového kontajnera (VOK) v mape tak občan vie, kam najbližšie má odniesť nadrozmerný odpad.

Informácie a požiadavky na doplnenia:

TSmP, a.s. : stredisko OHVÚ 051/77 329 20, Rudolf Bajus - dispečer dopravy 0918 877 791.

Harmonogram pristavenia VOK v meste Prešov - JARNÉ UPRATOVANIE 2018

Harmonogram pristavenia VOK v meste Prešov - JARNÉ UPRATOVANIE 2018


 
 
ÚvodÚvodná stránka