Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

AWK Prešov najlepší na majstrovstvách SlovenskaVytlačiť
 

Prešovský armwrestlingový klub AWK Prešov vybojoval na Majstrovstvách Slovenska v pretláčaní rukou až 30 cenných kovov a stal sa tak suverénne najlepším klubom.

Poslednú marcovú sobotu sa na Orave uskutočnili majstrovstvá Slovenska v pretláčaní rukou. Prešovský klub vycestoval takmer v plnej sile a jeho hlavným cieľom bolo obhájiť minuloročné prvenstvo.

AWK Prešov najlepší na majstrovstvách SlovenskaMinulý rok získali siláci z východu 20  medailí, ale tento rok zabojovali a domov si odviezli neuveriteľných 30 cenných kovov, čím sa stali suverénne najúspešnejším klubom majstrovstiev Slovenska s bilanciou osem zlatých, deväť strieborných a 13 bronzových medailí.

Najväčší úspech zaznamenal Peter Spusta, ktorý vyhral kategóriu master na obe ruky,  ale získal aj dve zlaté medaily medzi seniormi.

Medzi seniormi získal 2x striebro Dominik Glod. Michal Girášek zas striebro v pravačke a bronz v ľavačke. Bronz pridal aj Miroslav Bednarčík a Kristína Bobovčáková, ktorá k tomu dvakrát získala striebro v kategórii junioriek do 21 rokov, tesne za majsterkou sveta Bajčiovou. Medzi juniormi do 21 rokov bol najúspešnejší Patrik Juhas so ziskom 2 zlatých medailí v najťažšej kategórii. Jeho sestra Agáta Juhasová pridala zlato a striebro v kategórii junioriek do 18 rokov (60kg).

O ďalšie zlato sa zaslúžil Pavol Horvát pravačkou medzi juniormi do 18 rokov (80kg). Medzi chlapcami do 18 rokov a do 70kg získal dvakrát striebro Peter Gurecka. Medzi juniorkami do 18 rokov podali pekný výkon Soňa Scholtzová v 55-ke, Veronika Kriváková v 60-ke a v pluske Sarah Štofanová. Všetky dievčatá dvakrát vybojovali bronz. V 21-tke pridali Gabriela Solárová (nad 60kg) a Andrea Fidermáková (do 60kg) zhodne bronzové medaily v pravačke aj ľavačke. Oliver Hric získal medzi juniormi nad 80kg taktiež bronz v pravačke.

„Je to neuveriteľný výsledok! Som šťastný, že aj nováčikom sa podarilo vybojovať medaily a dúfam, že to bude pre nich silná motivácia do ďalších tréningov. Aj keď je to individuálny šport, tak ma teší, že sme silný kolektív a aj preto dominujeme na slovenskej scéne. Verím, že tento výsledok zarezonuje aj v prešovskom športe, veď na Majstrovstvá Európy dostalo pozvánku až 8 pretekárov z nášho klubu," pochválil výkony svojich zverencov tréner AWK Prešov Gabriel Harčarik.

AWK Prešov

foto: Radka Angelovičová


 
 
ÚvodÚvodná stránka