Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

ARTIS festival komornej hudby 2019 opäť zaplní synagóguVytlačiť
 

Vynikajúci domáci i zahraniční interpreti, starostlivo vybraný program a na každom koncerte do posledného miesta naplnená Ortodoxná synagóga – aj to je Medzinárodný festival komornej hudby ARTIS, ktorý v Prešove už po siedmykrát otvorí svoje brány, aby privítal milovníkov klasickej hudby z celého regiónu.

ARTIS festival komornej hudby 2019 opäť zaplní synagóguJeho organizátori aj tento rok pripravili pestrú paletu štyroch večerov plných hudby a slova v podaní elitných domácich i zahraničných umelcov. 

25.7. 2019 štvrtok o 19.00 | Ortodoxná synagóga

Veľkolepým otvorením festivalu bude Galakoncert slovenského operného speváka Petra Kellnera (bas), sólistu prestížnej Viedenskej štátnej opery a hostí. Jeho účinkovanie pod taktovkou najlepších dirigentov sveta ako Antonio Pappano a Fabio Luisi, pravidelná spolupráca s Bamberger Symphoniker a Wiener Philharmoniker, každoročné účinkovanie na Salzburger Festspiele a  účinkovanie v Kráľovskej Opere Covent Garden v Londýne sú len zlomkom skvelých úspechov hlavnej hviezdy 7. ročníka festivalu.

Program koncertu obsahuje výber árií, očarujúci cyklus piesní „Songs of travel“ anglického skladateľa R. V. Williamsa doplnený o umeleckú recitáciu do slovenčiny prebásnených veršov piesní a iné hudobné skvosty.

Spoluúčinkujú: Dagmar DUŽDOVÁ, klavír | Lukáš KMIŤ, viola | Igor GROSSMAN, recitácia

3.8.2019 sobota o 19.00 | Kostol sv. Jozefa - františkáni

Po veľmi úspešnom vystúpení na minulom ročníku ARTIS festivalu sa medzinárodný barokový súbor Le Nuove Musiche vráti do Prešova s novým programom Selva morale et spirituále obsahujúcim sakrálnu vokálno – inštrumentálnu hudbu.
Nástrojové obsadenie súboru je skutočne unikátne, poslucháčom ponúkne zriedkavú možnosť zoznámenia sa so zvukom originálnych historických hudobných nástrojov ako chitarrone, baroková gitara, arpa doppia, arcilutna, cembalo, organ pozitív či viola da gamba.

11.8. 2019 nedeľa o 19.00 | Ortodoxná synagóga

Tretí koncert patrí slovinskej flautistke Lane Kuščer a čínskej klaviristke Dongni Xie. Interpretky vo svojich recitáloch s obľubou siahajú po neobvyklom, vzrušujúcom repertoári.

Program tak obsahuje unikátne skladby, akou je napríklad úsmevná, no technicky i výrazovo nesmierne náročná skladba Veľké vlakové preteky pre flautu, diabolský Faustov valčík pre klavír či nádherná Taktakishviliho Sonáta pre flautu a klavír a iné.

1.9.2019 nedeľa o 17.00 | Ortodoxná synagóga

Na záverečnom koncerte festivalu vystúpia umelci, ktorí patria medzi najvýraznejšie osobnosti slovenskej hudobnej scény súčasnosti: fenomenálny huslista, prešovský rodák Milan Paľa a klavírny virtuóz Ladislav Fančovič odohrajú koncert venovaný husľovým sonátam Mieczyslawa Weinberga pri príležitosti 100. výročia narodenia skladateľa.

Viac informácií o festivale nájdete na www.artisfestival.sk

Tešíme sa na Vás!


 
 
ÚvodÚvodná stránka