Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

AKTUALIZOVANÉ: Trasy liniek MHD počas rekonštrukcie križovatky a železničného mosta na Levočskej uliciVytlačiť
 

Rekonštrukcia križovatky ulíc Levočská - Obrancov mieru - Clementisova a železničného mosta nad riekou Torysa na Levočskej ulici si počas letných prázdnin vyžiada dopravné obmedzenia. Tie sa budú týkať aj mestskej hromadnej dopravy.

Dopravný podnik mesta Prešov v tejto súvislosti už v predstihu informuje o zmenách v trasovaní a intervaloch jednotlivých liniek. Od 1. júla do 4. júla budú linky MHD premávať tradične podľa prázdninového režimu. Situácia sa však zmení od 5. júla 2019.

Zmeny v trasovaní sú zavedené so snahou o minimalizáciu počtu prestupov pre cestujúcich a maximálnym možným nasadením vozidiel s klimatizáciou.

Rekonštrukciu križovatky na Levočskej budú sprevádzať dopravné obmedzenia. Ako ovplyvnia MHD?V dňoch 5.7. – 7.7.2019 bude železničné priecestie na Levočskej ulici úplne uzavreté. Autobusové linky MHD tak budú obojsmerne premávať po obchádzkovej trase Obrancov mieru - Požiarnická ul... Podrobnejšie informácie budú doplnené pred termínom uzávierky.

V období letných prázdnin, a to od 5.7. – 31.8.2019 bude na dotknutých zastávkach vyvesený upravený cestovný poriadok.

  • Priame prepojenie lokality Sídliska III (bez prestupu) so sídliskom Sekčov bude zabezpečovať linka 38.
  • Priame prepojenie lokality Sídliska III (bez prestupu) so železničnou stanicou zabezpečí linka 38 a X.
  • Zastávka „Poliklinika“ smer Sídlisko III bude nefunkčná, náhradná zastávka bude na Remscheidskej ul.
  • Zastávky na základnej obchádzkovej trase „Floriánova“ smer Požiarnická ul., „Nám. Mládeže“, „Obrancov mieru“ obojsmerne – obsluhujú všetky prechádzajúce linky

Linka č. 31 na trase Sídlisko III – Sekčov – Šváby – Delňa nebude v roku 2019 premávať, a to pre zvýšené nároky na výpravu počas výluky.

Linky, ktoré na uvedených oznamoch DPMP, a.s. nie sú uvedené, budú premávať bezo zmeny, podľa zverejneného cestovného poriadku.

V prípade potreby vám ďalšie informácie DPMP, a.s. ochotne poskytne na telefónnych číslach 051/ 7470 204, 7470 268.

Bližšie informácie o cestovných poriadkoch liniek nájdete na www.dpmp.sk.


 
 
ÚvodÚvodná stránka