Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Aktualizované: odvolaný 3. stupeň, aktuálne je vyhlásený 2. stupeň povodňovej aktivityVytlačiť
 

Dňa 14. mája 2017 o 11:00 h bol na území mesta Prešov odvolaný 3. stupeň povodňovej aktivity z dôvodu, že už nepretrvávajú okolnosti, za ktorých bol vyhlásený a uskutočnili sa nevyhnuté technické opatrenia na zamedzenie vzniku škôd. Aktuálne je vyhlásený 2. stupeň povodňovej aktivity, počas ktorého sa budú dokončovať povodňové záchranné práce.

Od večerných hodín, kedy v piatok (12.5.2017) zasiahli Prešov silné nárazové dažde a bol o 21:00 h vyhlásený 3. stupeň povodňovej ativity, boli na zasiahnutých miestach vykonávané záchranné práce záchranných zložiek, mestských spoločností a partnerských firiem. K najvážnejšiemu poškodeniu došlo v lokalite Surdok, kde odplavilo prístupovú cestu, čím sa oblasť stala neprístupnou.  

Aktuálne je cesta Ku Surdoku prístupná, mechanizmy navážali materiál a zarovnávali štrkodrvou poškodenú cestu, aby bola sprístupnená pre obyvateľov aj záchranné zložky. O. i. sa na všetkých zasiahnutých lokalitách vykonávali záchranné práce, tiež sa ručne aj strojovými mechanizmami pracovalo na sprejazdňovaní poškodených cestných úsekov, na kanalizácii a priestorov zaplavených nánosmi blata a bahna.

O 11:00 h bol dnes vyhlásený 2. stupeň povodňovej aktivity, počas ktorého sa dokončia povodňové záchranné práce.

V pondelok (15.5.2017) o 08:30 h je zvolené opätovné zasadnutie Krízového štábu mesta Prešov, kde sa situácia opäť vyhodnotí a príjmu sa ďalšie potrebné opatrenia.

Súvisiace odkazy: Tretí stupeň povodňovej aktivity naďalej pretrváva

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka