Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Ako na verejné priestranstvá v Prešove?Vytlačiť
 

Návrh Manuálu tvorby verejných priestranstiev sa opäť dostáva pred verejnosť. Tá sa k nemu môže vyjadriť v pondelok 17. septembra na stretnutí v priestoroch spoločnosti Archima na Štefánikovej ulici č. 24Ako na verejné priestranstvá v Prešove?

„Manuálom tvorby verejných priestranstiev vytvárame pravidlá, ktoré umožnia budovať krásne mesto, ktoré bude mať zjednotenú architektúru,“ zdôrazňuje prešovská primátorka Andrea Turčanová. 

Autori návrhu Manuálu tvorby verejných priestranstiev s verejnosťou o tejto téme diskutovali už v marci, ďalšie takéto stretnutie sa uskutoční v pondelok 17.9. 2018 od 17:00 hod v priestoroch spoločnosti Archima na Štefánikovej ulici č. 24 v Prešove. Zámerom stretnutia bude predstaviť širokej verejnosti návrhovú a odporúčaciu časť aktuálne pripravovaného Manuálu tvorby verejných priestranstiev mesta Prešov.

Prezentácia bude spojená s diskusiou k témam  ako cyklistika, zeleň,  verejné osvetlenie a  k ďalším. Účasť verejnosti a prípadné pripomienky pomôžu zlepšiť finálny výstup.

Pripravovaný manuál prinesie odpovede na otázky, ako sa bude môcť meniť verejný priestor, aké vysoké budovy by sa mali stavať v konkrétnych lokalitách, čo by mali spĺňať komunikácie, alebo to, aké dreviny sú vhodné v danom prostredí.

Zámerom mesta je vytvoriť základný nástroj, ktorý pomôže zadefinovať hrany a charakter súčasného a budúceho verejného priestoru. Snahou je vypracovanie otvoreného dokumentu dostupného a zrozumiteľného tak samospráve a investorom, ako aj širokej verejnosti. Manuál bude slúžiť ako podkladový materiál pre ďalšie procesy pri obnove, tvorbe, údržbe i využívaní verejných priestorov, akými sú napríklad architektonické súťaže či verejné obstarávania.

Viac o manuále tiež TU


 
 
ÚvodÚvodná stránka