Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Do Medzinárodného vyzývacieho dňa sa zapojilo 9347 PrešovčanovVytlačiť
 

Do Medzinárodného vyzývacieho dňa, ktorý prebiehal v Prešove v posledný májový deň sa zapojilo 9 347 Prešovčanov, čo znamená, že z celkového počtu obyvateľstva nášho mesta sa zapojilo do celosvetového projektu 10,78 % obyvateľov. Medzinárodná organizácia športu pre všetkých TAFISA a Asociácia športu pre všetkých Slovenskej republiky dnes oficiálne informovali všetky zúčastnené mestá o výsledku tejto korešpondenčnej súťaže. Do Medzinárodného vyzývacieho dňa sa zapojilo 9347 Prešovčanov

Naše mesto malo za súperov na národnej úrovni Košice a na medzinárodnej úrovni izraelské mesto Ra' anana a kubánske Isla de la Juventud. Mestu Prešov sa však obhájiť prvenstvo z pred vlaňajška na oboch frontoch nepodarilo – nášmu tradičnému východniarskemu rivalovi sa podarilo zapojiť do podujatia 45 230 obyvateľov (18,91 %) a rovnako viac obyvateľov sa podarilo zapojiť aj našim zahraničným súperom.

Aj napriek tomu, že nášmu mestu sa nepodarilo vyhrať, zvíťazili všetci, ktorí sa zapojili 15-minútovou fyzickou aktivitou a podporili tak hlavnú myšlienku podujatia – vytvárať vedomelosť a nadšenie pre zdravý a aktívny životný štýl.

Jedno veľké poďakovanie patrí za aktívnu účasť takmer všetkým materským, základným a stredným školám. 15 minút pre seba a pre svoje mesto absolvovali školské zariadenia, centrá voľného času, občianske združenia, firmy, športové kluby, rodiny i jednotlivci.  

Za aktívnu účasť ďakujem aj viac ako 250 ľudom, ktorí sa zapojili do sprievodnej akcie na podporu Medzinárodného vyzývacieho dňa v historickom centre mesta Prešov. Športové aktivity zabezpečovala nezisková organizácia Active life, GRIMMY Prešov a Mesto Prešov.    

Všetkým aktívnym účastníkom podujatia patrí ešte raz jedno veľké poďakovanie.

(miv)

 Do Medzinárodného vyzývacieho dňa sa zapojilo 9347 Prešovčanov Do Medzinárodného vyzývacieho dňa sa zapojilo 9347 Prešovčanov Do Medzinárodného vyzývacieho dňa sa zapojilo 9347 Prešovčanov


 
 
ÚvodÚvodná stránka