Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

„ABC-čko“ v novom šateVytlačiť
 

Prešovské ABC centrum voľného času opeknelo. Po zrekonštruovanej streche už má vynovenú aj nevábnu fasádu.

„Ďakujem pani primátorke, poslancom i „ABC-čko“ v novom šatevšetkým ostatným, ktorí sa pričinili o to, že to tu máme krajšie. Je to úspešná rekonštrukcia, ktorá bude slúžiť deťom. Tie sú z toho nadšené a ich rodičia ešte viac,“ vyslovila riaditeľka ABC centra voľného času Mgr. Elena Šimčíková počas preberania zrealizovaných prác na zrekonštruovanej budovy. To, že prešovské deti majú dôstojnejšie priestory pre svoje voľnočasové aktivity ocenila aj primátorka Andrea Turčanová.

Budova, na ktorej v rámci prvej etapy „ABC-čko“ v novom šaterekonštrukcie pred nedávnom mesto vymenilo strechu, tentoraz prešla kompletnou obnovou fasády. Októbrovú ulicu tak predtým nevábne vyzerajúca budova teraz doslova rozžiarila.

Nebolo to však len o novej omietke, ale súčasťou prác bolo hlavne zateplenie obvodových múrov, no aj výmena okien i dverí. Výmenou radiátorových ventilov ústredného kúrenia bola dosiahnutá väčšia regulovateľnosť kúrenia v jednotlivých miestnostiach a jeho celkovým vyregulovaním aj vyššia efektívnosť. V miestnostiach je tak príjemne teplo a deti majú omnoho vyšší komfort pre svoju záujmovú, rekreačnú i relaxačnú činnosť, ktorú im toto centrum ponúka.

V rámci rekonštrukcie bol vytvorený tiež  nový vjazd pre vozidlá do južnej časti areálu voľnočasového centra.

Práce v hodnote 148 576 eur zrealizovala prešovská spoločnosť STEX.


 
 
ÚvodÚvodná stránka