Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Nový hobbymarket v Prešove je otvorený

Oficiálna FB stránka Mesta PrešovOficiálny YouTube kanál Mesta PrešovOficiálna FB stránka Transparency Prešov - eGovernment

Nový hobbymarket v Prešove je otvorenýVytlačiť
 

Nový hobbymarket je prvým operátorom vznikajúcej nákupnej zóny Hobby Park Sekčov v Prešove. Na Slovensku v týchto dňoch otvára svoju štvrtú predajňu a do regiónu prináša viac ako 100 pracovných miest.

Nový hobbymarket v Prešove je otvorenýNová nákupná zóna Hobby park Sekčov na Rusínskej ceste doplní sortimentom pre bývanie a stavbu už existujúcu maloobchodnú infraštruktúru v tejto lokalite. Hobbymarket je prvým  v novovybudovanej nákupnej zóne, ktorej developerom je spoločnosť Atrios s.r.o.

Nová prevádzka hobbymarketu v Prešove je už 159. predajňou koncernu v Európe. Štvrtý market má rovnaký koncept ako ostatné predajne spoločnosti na Slovensku. Domáci majstri aj profesionáli sa môžu tešiť na stavebné a záhradné centrum, v sekcii stavebných materiálov Drive-in môžu prísť zákazníci autom až k regálom a naložiť si tovar priamo do jeho kufra. Súčasťou novej prevádzky je moderné kúpeľňové a kuchynské centrum, železiarstvo, centrum farieb s vlastnou miešačkou farieb a výdajňa e-shopu. Samozrejmosťou je odborné poradenstvo vyškoleného personálu. Zákazníkom je k dispozícii 300 parkovacích miest.  

Nový hobbymarket v Prešove je otvorenýPrešovský hobbymarket tak doplnil dve prevádzky v Bratislave a jednu v Košiciach. V roku 2020 sa plánuje otvorenie ďalšej prevádzky v Nitre.

Spolu s výstavbou Hobby Parku sa rozvíja doteraz nevyužívaná lokalita pri rieke Sekčov, kde pribudla zelená plocha o rozlohe približne 13 000 m2, čo je približne rozloha dvoch futbalových ihrísk. Zároveň sa plánuje výsadba viac ako 3 000 nových stromov.

„Veľkým prínosom je aj cyklistický pumptrack pre verejnosť. Ten bude napojený na cyklotrasu a rozšíri tak využitie centrálne umiestneného areálu aj pre oddychové a športové účely,“ hovorí Vladimír Jakša, managing director spoločnosti Atrios.

Nový hobbymarket v Prešove je otvorený„Je to ukážkový príklad, ako môže investor priamo pomáhať pri rozvoji doplnkovej infraštruktúry v meste. Pozývam preto obyvateľov takmer 30-tisícového sídliska Sekčov, aby trávili voľné chvíle na bicykli v atraktívnom priestore povodia rieky Sekčov,“ dodáva Matúš Goga, riaditeľ neziskovej organizácie CYKLISTIKA PRE VŠETKÝCH a koordinátor cyklistickej dopravy a cykloturistiky v Prešovskom a Košickom samosprávnom kraji. V lokalite pribudne aj nový chodník pre peších, spolu s terénnymi a krajinnými úpravami v biokoridore popri rieke Sekčov.


 
 
ÚvodÚvodná stránka