Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Najaktívnejší hasiči sú v Prešove

Oficiálna FB stránka Mesta PrešovOficiálny YouTube kanál Mesta PrešovOficiálna FB stránka Transparency Prešov - eGovernment

Najaktívnejší hasiči sú v PrešoveVytlačiť
 

Prešovskí dobrovoľní hasiči obhájili prvenstvo v Súťaži aktivity Dobrovoľných požiarných zborov okresu Prešov. Po štvrtýkrát po sebe sú najaktívnejší aj v rámci okrsku Prešov.

Najaktívnejší hasiči sú v PrešoveDobrovoľný hasičský zbor Prešov je opätovne najaktívnejšou DHZ v okrese Prešov. Toto prvenstvo obhájili prešovský dobrovoľní hasiči po roku a zároveň sú celkovo štvrtý rok po sebe najaktívnejší v okrsku Prešov. Samotné dobrovoľné hasičstvo píše v Prešove už viac ako 170 ročnú históriu a je najstaršie na Slovensku.

"Zasahujeme pri požiaroch, záplavách, odstraňujeme popadané stromy, vykonávame protipožiarne asistenčné hliadky na mestských kultúrno-spoločenských podujatiach a podobne," zhrňa Branislav Obal, predseda DHZ Prešov a súčasne aj veliteľ DHZ mesta Prešov

Najaktívnejší hasiči sú v Prešove"Začiatkom roka sme boli nasadení aj na Orave, kde sme v obci Novoť pomáhali odstraňovať následky snehovej kalamity. Za tento svoj prístup sme boli ocenení aj ministerkou vnútra," doplňa Branislav Obal a súčasne pripomína, že dobrovoľní hasiči každoročne pomáhajú aj pri čistení vodnej nádrže Delňa. 

Okrem toho myslia aj na prevenciu a na výchovu budúcich hasičských dobrovoľníkov: "Už niekoľko rokov preto spoločne s ZŠ Sibírska organizujeme krúžok mladých hasičov, v hasičskom športe zasa pravidelne reprezentujeme mesto Prešov nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Vykonávame aj osvetu a rôzne ukážky hasičskej práce pre deti aj dospelých." 

Medzi divácky atraktívne aktivity patria hasičské súťaže - už piaty rok po sebe organizujú súťaž v požiarnom útoku O pohár primátorky mesta, súťaž „Prešovský železný hasič“ a aj halovú súťaž mladých hasičov.

Najaktívnejší hasiči sú v Prešove"Dobrovoľný hasičský zbor Prešov zaznamenal za posledné roky významný vzostup a to aj vďaka podpore mesta Prešov a jeho vedenia, ale aj vďaka podpore Ministerstva vnútra SR, v rámci ktorého sú členovia DHZ Prešov zaradení do systému Celoplošné rozmiestnenie síl a prostriedkov," vraví predseda DHZ Prešov. Minulý rok vďaka tomu prešovskí dobrovoľní hasiči získali protipovodňový vozík, ktorého súčasťou je elektrocentrála, čerpadlá a gumové protipovodňové bariéry. Mesto Prešov bolo tiež úspešné so žiadosťou o dotáciu na rekonštrukciu hasičskej zbrojnice, kde získalo na tento účel sumu 30 000 €. "Veríme, že v tomto roku získame aj nové hasičské vozidlo CAS15 Iveco Daily," dodáva Branislav Obal. 

 

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka