Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Akcie

20.5.2018   13:30 - 19:00

plagat festival DO 2018.jpg

pešia zóna Hlavnej ulice

Medzinárodný festival dychových orchestrov, 2. ročník

Mesto Prešov, PKO Čierny orol

2. ročník Medzinárodného festivalu dychových orchestrov pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej
Program:
13:00 – 13:30 prijatie zástupcov dychových orchestrov primátorkou mesta Prešov
13:30 – 14:00 sprievod zúčastnených dychových orchestrov mestom – od Trojice po pódium
14:00 spoločné vystúpenie všetkých dychových orchestrov (Monstre koncert)
14:30 slávnostné otvorenie festivalu primátorkou mesta Prešov
14:40 – 18:30 vystúpenia jednotlivých dychových orchestrov (cca 60 min. každý orchester)


 

1.1.2017 - 31.12.2025   00:00

DJZ-Prešov_logo.jpg

Prešov - DJZ

Divadlo Jonáša Záborského - program

www.djz.sk/?view=program


 

1.1.2018 - 31.12.2021   00:00

Divadlo Alexandra Duchnoviča.png

Prešov - Divadlo Alexandra Duchnoviča

Divadlo Alexandra Duchnoviča - program

www.divadload.sk/page/9390/program


 

9.5.2018 - 31.12.2021   00:00

PKO Prešov.jpg

Prešov - PKO

Program PKO Prešov

www.pkopresov.sk


 

20.11.2018 - 9.1.2022   00:00

SARISSKA GALERIA LOGO.jpg

Prešov - Šarišská galéria

Program podujatí a výstav

www.sgpresov.sk/category/vystavy/


 

13.12.2018 - 31.3.2019   16:00

pozvánka.jpg

Prešov - Krajské múzeum

Z histórie futbalu v Prešove

Vernisáž výstavy venovanej 120 rokom futbalu v Prešove


 

1.1. - 31.1.2019   00:00

Prešov

Náboženský život - január 2019

NÁBOŽENSKÝ ŽIVOT – JANUÁR 2019

Rímskokatolícka cirkev

Konkatedrála sv. Mikuláša
Nedeľa: 5:45, 6:30, 7:45, 10:00, 11:30, 15:00, 18:00
V nedeľu 16. 9. sv. omše o 10:00 a 11:30 nebudú
Prac. dni: 5:45, 6:15, 7:00, 12:00 (okrem soboty), 18:00
Sobota: 5:45, 6:15, 18:00
10. 1.: Stretnutie kresťanských pedagógov a sympatizantov v Katolíckom kruhu na Jarkovej ul. o 16:00
11. 1.: Novoročný koncert G.O.D.’s, Gospel Groop s kapelou o 18:00 v Divadle Alexandra Duchnoviča

Kostol sv. Jozefa – františkáni
Nedeľa: 8:00, 9:30 11:00, 19:00; pobožnosť 14:30
Prac. dni: 6:30, 8:00, 16:30
Sobota: 6:30, 16:30
Pobožnosť k sv. Antonovi, patrónovi hľadajúcich, každý utorok od 16:15
17. 1.: Sv. omša za život o 16:30 s tematickým príhovorom kňaza

Kostol sv. Donáta (Cemjata)
Nedeľa: 10:15; ruženec 9:45

Kostol sv. Jána Bosca - saleziáni (Bottova ul. 9)
Nedeľa: 7:30, 9:00, 11:00
Prac. dni: 19:00 (uto), 18:00 (str, štv, pia)
31. 1.: Slávnosť sv. Jána Bosca o 18:00

Farský kostol Kráľovnej pokoja (Sídlisko III)
Nedeľa: 6:00, 7:15, 8:30, 10:00, 11:30, 18:00
Prac. dni: 6:15, 8:00, 18:00, v stredu je sv. omša s účasťou detí o 17:00
Sobota: 7:00, 18:00

Farský kostol Krista Kráľa (Sídlisko Sekčov)
Nedeľa: 6:00, 7:00, 9:00, 11:00, 18:00
Prac. dni: 6:00, 18:00, v stredu je sv. omša s účasťou detí o 17:00
Sobota: 7:00, 18:00
Sv. omša pre deti - streda 18:00
Sv. omša pre mládež - piatok 18:00

Kostol sv. Františka Xaverského (Šalgovík)
Nedeľa: 9:00
Streda a piatok: 18:00

Farský kostol Najsvätejšej Trojice (Solivar)
Nedeľa: 7:30, 10:00, 11:30; 11:45 (v Opále)
Všedné dni: 6:30, 18:00 (okrem stredy)
Sobota: 7:00, 18:00
V utorok o 7:50 s účasťou detí, 18:00
11. 1.: Celoprešovská mládežnicka sv. omša o 18:00

Komunitno-pastoračné centrum (Šváby)
Nedeľa: 7:30, 18:00
V stredu: 17:30
Utorok a štvrtok: 6:30

Kostol sv. Jána Krstiteľa (Soľná Baňa)
Nedeľa: 8:30; gr. kat. o 10:00
Streda a piatok: 17:30

Farský kostol Najsvätejšieho mena Ježiš a Mária (Nižná Šebastová)
Nedeľa: 8:00, 10:30
Prac. dni: (časy sa posúvajú podľa potreby)
Sobota: 7:00

Exercičný dom sv. Ignáca (Pod Kalváriou)
Nedeľa: 6:30, 11:00
Všedné dni: 6:30, (okrem pondelka), 17:00


Gréckokatolícka cirkev

Katedrálny chrám sv. Jána Krstiteľa
Nedeľa: sv. liturgie 5:50 (csl.), 8:00 (sl.), 10:00 (csl.), 11:45 (sl), 18:00 (csl.); utiereň 7:00, večiereň 17:00
Prac. dni: 5:45 (csl.), 7:00 (sl.), 16:30(csl./sl.),
Sobota: 5:45, 7:00, 17:00 (večiereň), 18:00 (sl.)
Sviatok počas všedných dní: 5:45, 7:00, 8:30, 16:30, 18:00

Farský chrám Povýšenia Sv. kríža (Sekčov, Opál)
Nedeľa: 8:00 (csl.), 10:00 (slov.), 11:45 (rím. kat.); utiereň 7:00, 15:00 večiereň
Všedné dni: pon 7:30 (csl.), 18:00 (sl.); uto 18:00 (sl.); str 7:40 (sl.), 18:00 (sl.); štv 7:30 (csl.), 18:00 (sl.), 19:00 – adorácia s požehnaním; pia 7:30 (csl.), 18:00 (sl.);
Sobota: 7:30 (sl.)

Farský chrám bl. hieromuč. Pavla Petra Gojdiča (Sídlisko III)
Nedeľa: 8:00 (csl.), 10:00 (sl.),
Všedné dni: 6:30, 18:00


Pravoslávna cirkev

Katedrálny chrám sv. Alexandra Nevského
Nedeľa: 6:15 utreňa, 7:30 a 9:30 sv. liturgia, 15:00 večerňa
Všedné dni: 6:15 sv. liturgia, 17:00 večerňa
Sviatok: 6:30 utreňa, 7:45 sv. liturgia, 17:00 večerňa


Evanjelická cirkev a. v.

Chrám Svätej Trojice
Nedeľa: sl. Božie 9:00, 18:00; v prvú a poslednú nedeľu aj 11:00; detské služby Božie
o 9:00 na fare
Streda: o 7:45 sú v chráme sl. Božie pre žiakov a študentov Evanjelickej spojenej školy, aj pre verejnosť
Štvrtok: sl. Božie o 18:00
Spevokol nacvičuje každý pon. o 17:30 vo veľkej zborovej sieni na fare


Cirkev adventistov siedmeho dňa (Štefánikova ulica 12)
Každú sobotu 9:30 – 10:30 štúdium Biblie;
V sobotu o 11:00 bohoslužba


Reformovaná kresťanská cirkev
Každá 2. a 3. nedeľa v mesiaci sl. Božie o 11:00 v Evanjelickom a. v. chráme Sv. Trojice


Cirkev bratská (Slovenská ulica 34)
Nedeľa: 10:00 bohoslužba
Streda: 18:00 biblická hodina


Zmena programu vyhradená
Pripravil: -tm-





 

1.1. - 31.1.2019   00:00

január 2019 nižšia.jpg

Prešov - Wave-centrum nezávislej kultúry

Program podujatí JANUÁR 2019

Január 2019

štvrtok 3.1 / 20.00 / kvíz
Pub Quiz

piatok 4.1 / 21.00 / párty
Východisco
Rôzne, viac či menej zabudnuté, ale aj ešte neobjavené tanečné žánre tentokrát v klasickej zostave Spanq, Pilier a Niktosh.

utorok 8.1 / 19.30 / kino pocity
Projekt 100: Byt
The Apartment, USA, 1960, 120 min, r. Billy Wilder.

štvrtok 10.1 / 19.00 / divadlo
Divadelný kabinet východňara: Kon(spiritual)
Kritická sonda do myslenia človeka veriaceho konšpiračnej teórii, poukazuje na interpretácie faktov a reality určitej skupiny ľudí.
Autori a účinkujúci: Lucia Hrašková, Stanislav Bilý, Peter Medviď.

piatok 11.1 / 20.00 / koncerty
GAGAS a Etterna
Pred 30-mi rokmi v GAGAS-e spievali : „Ešte máme čas!“,
pred 20-mi:“Pod vodou sa diali zvláštne veci“, pred 10-mi:“Why?“ a 11.1. zaspievajú niečo :„O rovníku a poludníku“. V úplne novej zostave – samozrejme aj s husľami, ktoré neodmysliteľne patria k 1. oficiálnemu CD GAGAS „POD VODOU“, ktoré zaznie prvýkrát
v Prešove v koncertnej podobe. Predkapela: ETTERNA

sobota 12.1 / 19.00 / cestovanie
Ako lacno cestovať po svete
Pali alebo Paliman ako ho niektorí poznáme, precestoval za posledné roky viac ako 50 krajín. Okrem zážitkov sa s Vami podelí o informácie ako lacno cestovať po svete, ako riešiť lacné letenky, ubytovanie, prepravu, ako si plniť sny a o veľa ďalších užitočných rád, ktoré môžete pri cestovaní využiť aj vy.

utorok 15.1 / 19.30 / kino pocity
Projekt 100: Tiesňové volanie
Den skyldige, Dánsko, 2017, far., 85 min, r. Gustav Möller.

streda 16.1 / 19.30 / filmy
iShorts: Fantastické kraťasy
Neviete čo prinesie rok 2019 nášmu svetu? Vydajte sa s nami za hranice všedných dní na dobrodružstvá do vesmíru fantázie tvorcov tých najlepších krátkych filmov v žánre fantasy. Mágia, cestovanie v čase a alternatívna realita na prvých iShorts v novom roku.

štvrtok 17.1 / 20.00 / kvíz
Pub Quiz

piatok 18.1 / 21.00 / párty
Balkan bashavel
Vystúpia MALALATA a hosť DJ Le Petit Nicolas.

sobota 19.1 / 16.00 / tanec, battle, diskusie, párty
The move connection
Deň a noc plná tanca! V spolupráci s Art Studio S.O.M. ONE ťa pozývame na tanečné workshopy, diskusie a tanečnú bitku -- battle. Nebudú chýbať skvelí hostia zo Slovenska a zahraničia, chill out zóna a večer nadupaná after párty.

nedeľa 20.1 / 15.00 / rodinný kvíz
Mikro Vlnka~
Jedinečný súťažno - zábavný kvíz pre celú rodinu.

pondelok 21.1 / 19.00 / prednáška, diskusia
WebElement #45
Ak sa zaujímate o tvorbu webu, programovanie, technológie,design, grafiku, či čokoľvek iné blízke k IT svetu, ste vítaní.

utorok 22.1 / 19.30 / kino pocity
Projekt 100: Jack stavia dom
The House That Jack Built, Dánsko, 2018, 155 min, r. Lars von Trier.

streda 23.1 / 19.00 / divadlo
Divadelný kabinet východňara: Bludy
Tragikomická protéza na vyhorenú dušu. scenár a réžia: Stanislav Bilý,
dramaturgia: peter medviď, hrajú: Stanislav Bilý, Lucia Hrašková, Peter
Medviď, Zuzana Gibarti-Dancáková, Libor Pacek.

štvrtok 24.1 / 20.00 / vernisáž, koncert
Matúš Roman: Koláž / Collages 2
Ručne vystrihované a lepené koláže autora Matúša Romana budú spoločne vystavené s ich reprodukciami zväčšenými na veľkých formátoch.
Okrem nich vystavíme v Ateliéri aj objekty na praktikábloch a obrazy na paravánoch – tie spolu s originálmi budú na verejnosti iba na vernisáži!
Hudobný hosť: Big Cigars
Výborný hráč na ústnu harmoniku Braňo, za doprovodu jeho post-bluesovej kapely často miešajúcej netradičné formy, predstaví nové skladby, slovenské texty.

piatok 25.1 / 21.00 / koncert
The Freeborn Brothers (PL)
5-členná ľudová kapela z Rzeszowa (Nikodem Soszyński – bendžo,bicie, vokály, Mateusz Plesniak – akordeón, vokály, Paweł Kuś – basy, vokály, Arkadiusz Hawro – trúbka, vokály, Krzysztof Rakoczy – trombón, vokály) a ich živý hudobný výkon spojený s bláznivým divadlom a podivným cirkusom, prinesú divoké cigánske tance, nekonečnú energiu a zábavu. Afterpárty: Apg!

utorok 29.1 / 19.30 / kino pocity
Kino Pocity: McQueen
GB, 2018, 111 min, r. Ian Bonhôte, Peter Ettedgui.

streda 30.1 / 19.00 / divadlo
Pavol Seriš: Autor
Po dvoch komédiách charakterov (Chutilo vám, páni? a Zo ZOO) je táto hra pre zmenu o osude jediného človeka: Autora. Predstavuje pracujúceho tvora, ktorý musí vytvoriť originálny zábavný program, inak príde o všetko. Osobná výpoveď o úskaliach tvorby pod dohľadom českého divadelného a filmového režiséra Břetislava Rychlíka.

štvrtok 31.1 / 20.00 / kvíz
Pub Quiz


 

1.1.2019 - 31.12.2025   00:00

Tripolitana - krajske muzeum logo-web-rakociho-palac-1.png

Prešov - Krajské múzeum

Tripolitana - Krajské múzeum - program

http://tripolitana.sk/rakociho-palac-presov/program/


 
ÚvodÚvodná stránka