Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Akcie

11.6.2018   08:00 -11:00

KL_DKK_Plagat_A3_297x420mm_Partneri_Pre-page-001 kaufland.jpg

Prešov - Divadlo Jonáša Záborského

Divadelná kvapka krvi 2018

Divadelná kvapka krvi, ktoré sa uskutoční 11.6.2018 od 08:00 do 11:00 hod v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. Podujatie sa koná pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi a viaceré slovenské divadlá otvoria svoje dvere nielen všetkým ľuďom s dobrým srdcom, ale aj hercom. Darovať krv je česť a každá kvapka sa ráta. Príďte si spolu s nami pripomenúť tento deň, ste srdečne vítaní.
Podujatie je podporené záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej


 

1.1.2017 - 31.12.2025   00:00

DJZ-Prešov_logo.jpg

Prešov - DJZ

Divadlo Jonáša Záborského - program

www.djz.sk/?view=program


 

1.1.2018 - 31.12.2021   00:00

Divadlo Alexandra Duchnoviča.png

Prešov - Divadlo Alexandra Duchnoviča

Divadlo Alexandra Duchnoviča - program

www.divadload.sk/page/9390/program


 

9.5.2018 - 31.12.2021   00:00

PKO Prešov.jpg

Prešov - PKO

Program PKO Prešov

www.pkopresov.sk


 

20.11.2018 - 9.1.2022   00:00

SARISSKA GALERIA LOGO.jpg

Prešov - Šarišská galéria

Program podujatí a výstav

www.sgpresov.sk/category/vystavy/


 

1.1.2019 - 31.12.2025   00:00

Tripolitana - krajske muzeum logo-web-rakociho-palac-1.png

Prešov - Krajské múzeum

Tripolitana - Krajské múzeum - program

http://tripolitana.sk/rakociho-palac-presov/program/


 

1.5.2019 - 31.12.2025   00:00

hvezdáreň a planetárium - logo.png

Hvezdáreň a planetárium Prešov

Hvezdáreň a planetárium Prešov - programová ponuka

https://astropresov.sk/nasa-ponuka/


 

7.5. - 30.6.2019   00:00

05-01 ja pochádzam odnikiaľ.jpg

Prešov - Šarišská galéria

Ja pochádzam odnikiaľ

Výstava, ktorá nesie v názve výrok Andyho Warhola „Ja pochádzam odnikiaľ“ je koncepčne zameraná na bližšie poznanie Warhola cez isté artefakty, dokumenty, rané diela umelca, vplyv matky na formovanie jeho umeleckého i filozofického pohľadu na život, umenie a svet.
viac: www.presov.sk/oznamy/-ja-pochadzam-odnikial.html


 

9.5. - 30.6.2019   00:00

BISTIKA_pozvanka_jpg.jpg

Prešov Šarišská galéria

Helmut Bistika: SLADKÉ POKUŠENIE / SÜSSE VERSUCHUNG

Reprezentatívna prierezová výstava tvorby nekonformného umelca z Medzeva predstaví skulptúry, inštalácie, objekty, asambláže a maľby z rokov 2015-2018. Pokušenie býva sladké, ale môže mať horkastú chuť!
Viac:
www.presov.sk/oznamy/helmut-bistika-sladke-pokusenie-s-sse-versuchung.html


 

1.6. - 30.6.2019   00:00

Prešov

Náboženský život - jún 2019

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV

KONKATEDRÁLA SVÄTÉHO MIKULÁŠA
Nedeľa: 5:45, 6:30, 7:45, 10:00, 11:30, 15:00, 18:00
Prac. dni: 5:45, 6:15, 7:00, 12:00, 18:00
Sobota: 5:45, 6:15, 18:00
15.06.: 9:00-18:00 Evanjelizačná konferencia OHEŇ 2019, Miesto konania: bývalá mestská hala od 9:00 do 18:00, ul. Jána Pavla II. č. 2
20.6.: Najsvätejšie Kristovo telo a krv: 5:45, 6:15, 7:00, 12:00, 16:00, 18:00
23.6.: Eucharistický sprievod: začiatok o 15:00 v gr. kat. katedrále, nasledujú františkáni, Sancta Maria, ACM na Metodovej ul., konkatedrála
28.6.: Najsvätejšie Srdce Ježišovo 5:45, 6:15, 7:00, 12:00, 18:00
29.6.: Sv. Peter a Pavol: 5:45, 6:30, 7:45, 10:00, 18:00
29.6.: Odpustová slávnosť sv. Petra a Pavla na Surdoku o 10:30

KOSTOL SV. JOZEFA - FRANTIŠKÁNI
Nedeľa: 8:00, 9:30, 11:00, 19:00; pobožnosť 14:30
Prac. dni: 6:30, 8:00, 16:30; Sobota: 6:30, 16:30
20.6.: Najsvätejšie Kristovo telo a krv: 6:30, 8:00, 16:30 (sv. omša za život), 19:00
28.6.: Najsvätejšie Srdce Ježišovo: 6:30, 8:00, 16:30
29.6.: Sv. Peter a Pavol: 8:00, 9:30, 11:00, 19:00
Adorácia v Lurdskej kaplnke v prac. dňoch: 9:00 - 15:30
Pobožnosť k sv. Antonovi, patrónovi hľadajúcich: každý utorok od 16:15

KOSTOL SV. KRÍŽA
(KALVÁRIA)
Nedeľa: 16:30

KOSTOL SV. DONÁTA
(CEMJATA)
Nedeľa: 10:15; 9:30 ruženec
20.6.: Božie telo: 17:00
29.6.: Sv. Peter a Pavol: 10:15

KOSTOL SV. JÁNA BOSCA – SALEZIÁNI
(BOTTOVA UL. 9)
Nedeľa: 7:30, 9:00, 11:00
Prac. dni: 19:00 (utorok), 18:00 (streda, štvrtok, piatok)
20.6.: Božie telo: 18:00

FARSKÝ KOSTOL KRÁĽOVNEJ POKOJA
(SÍDLISKO III)
Nedeľa: 6:00, 7:15, 8:30, 10:00, 11:30, 18:00
Prac. dni: 6:15, 8:00, 18:00; v stredu je sv. omša o 17:00
Sobota: 7:00, 18:00
20.6.: Božie telo: 6:15, 8:00, 16:00
28.6.: Najsvätejšie Srdce Ježišovo: 6:15, 8:00, 18:00
29.6.: Sv. Peter a Pavol: 6:00, 7:15, 8:30, 10:00, 11:30, 18:00

FARSKÝ KOSTOL KRISTA KRÁĽA
(SÍDLISKO SEKČOV)
Nedeľa: 6:00, 7:00, 9:00, 11:00, 19:00
Prac. dni: 6:00, 18:00 (pondelok, streda, piatok), 9:00, 18:00 (utorok, štvrtok)
V piatok je sv. omša pre mládež o 18:00
Sobota: 7:00, 18:00
20.6.: Božie telo: 6:00, 9:00, 16:00, 18:00
28.6.: Najsvätejšie Srdce Ježišovo: 6:00, 18:00
29.6.: Sv. Peter a Pavol: 6:00, 7:00, 9:00, 11:00, 19:00

KOSTOL SV. FRANTIŠKA XAVERSKÉHO
(ŠALGOVÍK)
Nedeľa: 9:00
V stredu a piatok: 18:00
20.6.: Božie telo: 18:00
29.6.: Sv. Peter a Pavol: 9:00

FARSKÝ KOSTOL NAJSVÄTEJŠEJ TROJICE
(SOLIVAR)
Nedeľa: 7:30, 10:00, 11:30, 11:45 (v Opále)
Všedné dni: 6:30, 18:00 (okrem stredy)
V utorok: 7:50, 18:00
Sobota: 6:00, 18:00
20.6.: Najsvätejšie Kristovo telo a krv: 6:30, 18:00
28.6.: Najsvätejšie Srdce Ježišovo: 6:30, 18:00; Opál: 16:00
29.6.: Sv. Peter a Pavol: 6:30, 18:00

KOMUNITNO - PASTORAČNÉ CENTRUM
(ŠVÁBY)
Nedeľa: 7:30, 18:00
Všedné dni: utorok a štvrtok 6:30, str: 17:30
20.6.: 6:30
28.6.: 6:30
28.6.: 7:30
V pondelok o 17:30

KOSTOL SV. JÁNA KRSTITEĽA
(SOĽNÁ BAŇA)
Nedeľa: 8:30
Všedné dni: streda a piatok 17:30
23.6.: Narodenie sv. Jána Krstiteľa: 10:00 – odpustová slávnosť
29.6.: Sv. Peter a Pavol: 8:30
Gréckokatolícke liturgie: nedeľa: 10:00; 29.6.: 16:00

FARSKÝ KOSTOL NAJSVÄTEJŠIEHO MENA JEŽIŠ A MÁRIA
(NIŽNÁ ŠEBASTOVÁ)
Nedeľa: 8:00, 10:30
Sobota: 7:00
Všedné dni: podľa oznamov
20.6.: Božie telo: 18:00
29.6.: 7:00

EXERCIČNÝ DOM SV. IGNÁCA
(POD KALVÁRIOU)
Nedeľa: 6:30, 11:00
Všedné dni: 6:30 (okrem pondelka), 17:00
20.6.: Božie telo: 6:30, 17:00
28.6.: Najsvätejšie Srdce Ježišovo: 6:30, 17:00
29.6.: Sv. Peter a Pavol: 6:30, 17:00

GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV

KATEDRÁLNY CHRÁM SV. JÁNA KRSTITEĽA
Nedeľa: sv. liturgie 5:50 (csl.), 8:00 (sl.), 10:00 (csl.), 11:45 (sl.), 18:00 (csl.); utiereň 7:00, večiereň 17:00
Prac. dni: 5:45 (csl.), 7:00 (sl.), 16:30 (csl./sl.); pon-pia aj o 12:00
Sobota: 5:50, 7:00, 17:00 (večiereň), 18:00 (sl.)
20.6.: Sviatok Eucharistie: 5:45 (csl.), 7:00 (sl.), 8:30 (csl.), 12:00 (sl.), 16:30 (sl.), 18:00 (sl.)
24.6.: Narodenie sv. Jána Krstiteľa: 5:45 (csl.), 7:00 (sl.), 8:30 (csl.), 12:00 (sl.), 16:30 (sl.),18:00 (sl.);
29.6.: Sv. Peter a Pavol: 5:45 (csl.), 7:00 (sl.), 8:30 (csl.), 12:00 (sl.), 16:30 (sl.), 18:00 (sl.);
sv. liturgie s myrovaním

FARSKÝ CHRÁM POVÝŠENIA SV. KRÍŽA
(SÍDLISKO SEKČOV, V STREDISKU OPÁL)
Nedeľa: 8:00, 10:00 (sl.), 11:45 (rím. kat.); utiereň 7:00, 15:00 večiereň
Všedné dni: pondelok 7:30 (csl.), 18:00 (sl.); utorok 18:00 (sl.); streda 7:40 (sl.), 18:00 (sl.); štvrtok 7:30 (csl.), 18:00 (sl.), 19:00 – adorácia s požehnaním; piatok 7:30 (csl.), 18:00 (sl.)
Sobota: 7:30 (sl.)
20.6.: Sviatok Eucharistie: 8:00 (csl.), 18:00 (sl.); Soľná Baňa: 16:00
24.6.: Narodenie Sv. Jána Krstiteľa: 8:00 (csl.), 18:00 (sl.)
29.6.: Sv. Peter a Pavol: 8:00 (csl.), 10:00 (sl.); sv. liturgie s myrovaním; Soľná Baňa: 10:00

FARSKÝ CHRÁM BLAŽENÉHO HIEROMUČENÍKA
PAVLA PETRA GOJDIČA
(SÍDLISKO III)
Nedeľa: 7:00 utiereň (sl.), 8:00 (csl.), 10:00 (sl.), večiereň 17:00 (sl.)
Všedné dni: 6:30, 18:00
20.6.: Sviatok Eucharistie: 6:30 (sl.), 18:00 (csl.), sv. liturgie s myrovaním
24.6.: Narodenie Sv. Jána Krstiteľa: 6:30 (csl.), 18:00 (sl.)
29.6.: Sv. Peter a Pavol: 8:00 (csl.), 10:00 (sl.); sv. liturgie s myrovaním; 17:00 večiereň


PRAVOSLÁVNA CIRKEV

KATEDRÁLNY CHRÁM SV. ALEXANDRA NEVSKÉHO
Nedeľa: 6:15 utreňa, 7:30 a 9:30 sv. liturgia, 15:00 večerňa
Všedné dni: 6:15 sv. liturgia, 17:00 večerňa
Sviatok: 6:15 utreňa, 7:45 sv. liturgia, 17:00 večerňa

EVANJELICKÁ CIRKEV A.V.

CHRÁM SVÄTEJ TROJICE
Nedeľa: sl. Božie 9:00, 17:00; v prvú a poslednú nedeľu aj 11:00; detské služby Božie o 9:00 na fare
Streda: o 7:45 sú v chráme mládežnícke sl. Božie pre žiakov a študentov Evanjelickej spojenej školy, aj pre verejnosť
Štvrtok: sl. Božie o 18:00

REFORMOVANÁ KRESŤANSKÁ CIRKEV

Každá 2. a 3. nedeľa v mesiaci: sl. Božie o 11:00 v Evanjelickom a.v. chráme Sv. Trojice

CIRKEV ADVENTISTOV SIEDMEHO DŇA
(ŠTEFÁNIKOVA ULICA 12)

Každú sobotu 9:30 – 10:30 štúdium Biblie
V sobotu o 11:00 bohoslužba

CIRKEV BRATSKÁ
(SLOVENSKÁ ULICA 34)

Nedeľa: 10:00 bohoslužba
Streda: 18:00 biblická hodina

Zmena programu vyhradená, pripravil: -tm-


 
ÚvodÚvodná stránka