Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Kde sa voda sypala...a liali sa nápady

Oficiálna FB stránka Mesta PrešovOficiálny YouTube kanál Mesta PrešovOficiálna FB stránka Transparency Prešov - eGovernment

Kde sa voda sypala...a liali sa nápadyVytlačiť
 

Galéria v Caraffovej väznici vás opäť pozýva na krásnu výstavu pre deti aj dospelých. Pod taktovkou dlhoročnej výtvarnej pedagogičky Ivany Pančákovej budete môcť v stredu spájať kresby a maľby s tajomnými príbehmi.

Kde sa voda sypala...a liali sa nápadyPozývame vás na vernisáž interaktívnej výstavy autorky Ivany Pančákovej s názvom ,,Kde sa voda sypala", ktorá sa uskutoční 12. júna 2019 o 17.00 v Galérii v Caraffovej väznici.

Ivana Pančáková, dlhoročná výtvarná pedagogička, má široký záber svojej pôsobnosti. Či už ide o jej maľbu, kresbu, fotografiu či výtvarnú akciu – takmer vo všetkých oblastiach prevažuje hravosť, nadhľad, humor, skratkovitosť, priam rozprávkovosť.  Nie je to klasická rozprávka, s princeznami a kráľovnami,  ktorú na výstave vyobrazuje, ale danú tému sa snaží uchopiť snovo až tajomne, priam mysticky.

Výstava ,,Kde sa voda sypala“ vznikla vďaka bohatej obrazotvornosti autorky. Jednotlivé obrazy vznikli z kartónových podkladov, na ktoré si jej žiaci vymaľovávali prebytočné farby. Vďaka fantázii, ktorá jej umožňovala vidieť vo farebných škvrnách to, čo iní nevnímajú, môžu návštevníci výstavy vidieť súbor malieb s tajuplným posolstvom.

Interaktivita výstavy spočíva v možnosti dokončiť či vytvoriť jednotlivé príbehy k výtvarným dielam. A to je autorkina výzva pre malých aj veľkých návštevníkov, či dokonca pre jednotlivé školské kolektívy. Dialóg medzi nimi totiž môže naďalej pokračovať, ak sa rozhodnú poslať svoje príbehy priamo autorke. Ten najlepší príbeh Ivana Pančáková vymení za autorskú drevenú skladačku panáčika, domčeka alebo vtáčika. 

Čaro nájdeného - práve to ovplyvnilo autorku natoľko, že pri prechádzkach v prírode i po svojej záhrade videla a predstavovala si v kôre, konárikoch i kúskoch dreva postavičky, nositeľov príbehov. Vytvára im životný priestor a citlivo ich zasadzuje do svojich malieb. Drevený svet tvorí druhú časť výstavy.

Interaktívnu výstavu Ivany Pančákovej s názvom "Kde sa voda sypala" môžete v Galérii Caraffka nájsť do 6. júla 2019.

 

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka