Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Udalosti na tento deň: 10. 4. 2019

1.1.2017 - 31.12.2025   00:00

DJZ-Prešov_logo.jpg

Prešov - DJZ

Divadlo Jonáša Záborského - program

www.djz.sk/?view=program


 

1.1.2018 - 31.12.2021   00:00

Divadlo Alexandra Duchnoviča.png

Prešov - Divadlo Alexandra Duchnoviča

Divadlo Alexandra Duchnoviča - program

www.divadload.sk/page/9390/program


 

9.5.2018 - 31.12.2021   00:00

PKO Prešov.jpg

Prešov - PKO

Program PKO Prešov

www.pkopresov.sk


 

20.11.2018 - 9.1.2022   00:00

SARISSKA GALERIA LOGO.jpg

Prešov - Šarišská galéria

Program podujatí a výstav

www.sgpresov.sk/category/vystavy/


 

1.1.2019 - 31.12.2025   00:00

Tripolitana - krajske muzeum logo-web-rakociho-palac-1.png

Prešov - Krajské múzeum

Tripolitana - Krajské múzeum - program

http://tripolitana.sk/rakociho-palac-presov/program/


 

7.2. - 16.6.2019   9:00

2 Březová 1846-53 b (1).jpg

Prešov - Krajské múzeum

Šapo – šálka a podšálka v premenách času

Od štvrtka môžu návštevníci Krajského múzea v Prešove obdivovať historické porcelánové šálky a podšálky. Výstava je orientovaná predovšetkým na české porcelánky karlovarského regiónu. Vzácny porcelán pochádza zo súkromnej zbierky z východného Slovenska.

www.presov.sk/oznamy/v-rakociho-palaci-vystavia-historicky-porcelan.html


 

28.2. - 28.4.2019   00:00

Ivica Kroslakova_pozvanka.jpg

Prešov - Šarišská galéria

Ivica Krošláková - Vône ciest

Výstava je výberom z tvorby Ivice Krošlákovej


 

21.3. - 15.4.2019   00:00

final.slovak.jpg

Galéria v Caraffovej väznici

Metamorphosis - Paramorphosis

Galéria v Caraffovej väznici tentoraz predstavuje mladých umelcov z rôznych krajín  - Izrael, Spojené Kráľovstvo, India, Taliansko, USA.  


 

1.4. - 30.4.2019   00:00

Prešov

Náboženský život - Apríl 2019

NÁBOŽENSKÝ ŽIVOT – APRÍL 2019

Rímskokatolícka cirkev

Konkatedrála sv. Mikuláša
Nedeľa: 5:45, 6:30, 7:45, 10:00, 11:30, 15:00, 18:00; v pôste o 14:15 krížová cesta, 15:00 sv. omša spojená s pôstnou kázňou
Prac. dni: 5:45, 6:15, 7:00, 12:00 (okrem soboty), 18:00
Sobota: 5:45, 6:15, 18:00
Krížová cesta v pôste: pia 17:15, ned 14:15
Sv. omše pre vysokoškolákov: pon 18:00
18.4.: Zelený štvrtok: sv. omša 18:00, lamentácie; 21:00 spoločné kompletórium
19.4.: Veľký piatok: 8:00 ranné chvály, 14:15 lamentácie, 15:00 obrady, celonočná poklona; Krížová cesta od jezuitov na Kalváriu o 19:30
20.4.: Veľkonočná vigília: 7:30 lamentácie, 8:00 ranné chvály, poklona do 19:00, obrady veľkonočnej vigílie o 19:30
Požehnanie jedál: Konkatedrála: 14:00, 16:00; Šidlovec: 15:00; Veselá ulica: 15:00; Cemjata: 15:30; Dúbrava: 14:00; Vydumanec: 15:00; Surdok: 15:00;
21.4.: Veľkonočná nedeľa: 5:45 + požehnanie jedál; 6:30 , 7:45, 10:00 (latinská s orchestrom), 11:30, 15:00, 18:00
22.4.: Veľkonočný pondelok: 5:45, 6:30, 7:45, 10:00, 11:30, 15:00, 18:00

Kostol sv. Jozefa – františkáni
Nedeľa: 8:00, 9:30 11:00, 19:00
Prac. dni: 6:30, 8:00, 16:30; Sobota: 6:30, 16:30
Krížová cesta: pia 15:45, ned 14:00
25.5.: sv. omša za život: o 16:30, príhovor: tematický príhovor kňaza
pobožnosť k sv. Antonovi: každý utorok o 16:15
adorácia v Lurdskej kaplnke v prac. dňoch o 8:45 – 14:30
adorácia v kaplnke relikvií každý štvrtok o 18:00 – 19:00
18.4.: 16:30 sv. omša
19.4.: 8:00 ranné chvály a posvätné čítania, 9:00 kríž. cesta, 16:30 obrady + poklona do 20:00
20.4.: 7:30 ranné chvály a poklona, 12:00 posv. čítanie, 15:00 požehnanie jedál pri Lurdskej kaplnke, 16:00 požehnanie jedál pri LK; 19:30 obrady Veľkonočnej vigílie a po nich požehnanie jedál
21.4.: 6:00 + požehnanie jedál; 8:00, 9:30, 11:00, 19:00; pobožnosť o 14:30
22.4.: 8:00, 9:30, 19:00

Kostol Sv. kríža (Kalvária)
21.4.: 8:00 sv. omša, nasleduje požehnanie jedál.
Ďalšie bohoslužby vždy v nedeľu o 16:30

Kostol sv. Donáta (Cemjata)
Nedeľa: 10:15; 9:30 krížová cesta
18.4.: 18:00
19.4.: 15:00 obrady
20.4.: 19:30 obrady, požehnanie jedál 15:30
21.4. a 22.4.: sv. omša 10:15

Kostol sv. Jána Bosca - saleziáni (Bottova ul. 9)
Nedeľa: 7:30, 9:00, 11:00
Prac. dni: 19:00 (uto), 18:00 (str, štv, pia)
18.4.: 18:00
19.4.: 15:00
20.4.: 19:30
21.4.: 7:30, 9:00, 11:00

Farský kostol Kráľovnej pokoja (Sídlisko III)
Nedeľa: 6:00, 7:15, 8:30, 10:00, 11:30, 18:00;
Prac. dni: 6:15, 8:00, 18:00 okrem str; v str 17:00
Sobota: 7:00, 18:00
Krížová cesta v pôste: pia 17:15, ned 14:30
18.4.: 18:00
19.4.: obrady o 15:00, 17:00
20.4.: obrady o 19:30
21.4. a 22.4.: 6:00, 7:15, 8:30, 10:00, 11:30, 18:00

Farský kostol Krista Kráľa (Sídlisko Sekčov)
Nedeľa: 6:00, 7:00, 9:00, 11:00, 18:00
Prac. dni: 6:00, 18:00 (pon, str, pia), 9:00 ,18:00 (uto, štv); Sobota: 7:00, 18:00
18.4.: 16:00, 18:00
19.4.: obrady 15:00, 18:00, krížová cesta v areáli kostola o 21:00
20.4.: 8:30 ranné chvály + poklona, obrady 19:30; požehnanie jedál 15:30
21.4.: 6:00, 7:00 + požehnanie jedál, 9:00, 11:00, 18:00
22.4.: 6:00, 7:00, 9:00, 11:00, 18:00

Kostol sv. Františka Xaverského (Šalgovík)
Nedeľa: 9:00
V str a pia: 18:00
18.4.: 18:00 sv. omša; 19.4.: obrady 15:00; 20.4.: obrady 19:30
21.4. a 22.4.: 9:00

Farský kostol Najsvätejšej Trojice (Solivar)
Nedeľa: 7:30, 10:00, 11:30; 11:45 (v Opále)
Prac. dni: 6:30, 18:00 (okrem pon)
V uto: 7:50, 18:00
Sobota: 6:30, 18:00
18.4.: 18:00 sv. omša
19.4.: 8:30 posvätné čítania + kríž. cesta po farnosti, obrady 16:30, celonočná adorácia
20.4.: 8:30 posvätné čítania, 16:00 požehnanie jedál, obrady Vzkriesenia 19:30
21.4. a 22.4.: 7:30, 10:00, 11:30
v Opále: 18.4. o 15:00; 19.4. o 17:30; 20.4. o 19:30; 21.4. a 22.4. o 11:45

Komunitno-pastoračné centrum (Šváby)
Nedeľa: 7:30, 18:00
V uto a štv 6:30, 1. pia 6:30, str: 17:30
18.4.: 17:30 sv. omša
19.4.: obrady 15:00
20.4.: 17:00 požehanie jedál, obrady 22:00
21.4. a 22.4.: 7:30 a 18:00

Kostol sv. Jána Krstiteľa (Soľná Baňa)
Nedeľa: 8:30; gr. kat. o 10:00; 14:30 krížová cesta
V str o 17:30 a pia o 17:30
18.4.: sv. omša 17:30
19.4.: obrady 15:00; gr. kat.: 17:00 Veľká večiereň s ulož. plaščenice do hrobu
20.4.: 17:00 požehnanie jedál; obrady 22:00
21.4.: sv. omša 8:30; gr. kat.: 6:00 Utiereň vzkriesenia, posv. jedál, sv. lit.
22.4.: sv. omša 8:30; gr. kat.: 10:00

Farský kostol Najsvätejšieho mena Ježiš a Mária (Nižná Šebastová)
Nedeľa: 8:00, 10:30
Prac. dni: podľa oznamov
18.4.: 18:00; 19.4.: 15:00 obrady; 20.4.: podľa oznamov
21.4.: 8:00, 10:30

Exercičný dom sv. Ignáca (Pod Kalváriou)
Nedeľa: 6:30, 11:00; Všedné dni: 6:30 (okrem pon), 17:00
18.4.: 17:00 sv. omša
19.4.: obrady 15:00, poklona do 21:00
20.4.: poklona od 8:00, obrady Vzkriesenia 19:30; požehnanie jedál 16:00
21.4.: 6:30 + požehnanie jedál, 11:00
22.4.: 6:30, 11:00

Gréckokatolícka cirkev

Katedrálny chrám sv. Jána Krstiteľa
Nedeľa: sv. liturgie 5:50 (csl.), 8:00 (sl.), 10:00 (csl.), 11:45 (sl),
18:00 (csl.); utiereň 7:00, 16:15 krížová cesta; večiereň 17:00 (sl)
Prac. dni: 5:45 (csl.), 7:00 (sl.), 16:30(csl./sl.), pon až pia aj o 12:00
V pôstnom období v stredy a piatky ráno sv. lit. nebudú, ale o 7:00 bude veľkopôstná utiereň; o 16:30 Božská služba vopred posvätených darov a prijímanie Eucharistie
Sobota: 5:50, 7:00, 17:00 (večiereň), 18:00 (sl.)
Obdobie Veľkého pôstu – štyridsiatnica
18.4.: Veľký štvrtok: 9:30 (csl.) Archijerejská sv. lit. s posvätením myra; 16:30 (sl.) lit. sv. B.V. s večierňou, nasledujú Strasti
19.4.: Veľký piatok: 8:00 (sl.) Kráľ. hodinky, 15:00 V. večiereň s ulož. plaščenice do hrobu
20.4.: Veľká sobota: 7:00 (sl.) Jeruzalemská utiereň, 16:30 (sl.) lit. sv. B.V. s večierňou
21.4.: Veľká nedeľa Paschy: 4:00 (csl.) Utiereň vzkriesenia a posv. paschálnych jedál, nasleduje sv. lit.; ďalšie sv. lit.: 8:00 (sl.), 10:00 (csl.), 12:00 (sl.), 18:00 (csl.); V. večiereň 17:00 (sl.)
22.4.: Svetlý pondelok: 5:50 (csl.), 8:00 (sl.),10:00 (csl.), 11:45 (sl.), 18:00 (csl.); Utiereň 7:00 (csl), V. večiereň 17:00 (sl.)

Farský chrám Povýšenia Sv. kríža (Sekčov, Opál)
Nedeľa: 8:00, 10:00 (sl.), 11:45 (rím. kat.); utiereň 7:00, 15:00 večiereň
Všedné dni: pon 7:30 (csl.), 18:00 (sl.); uto 18:00 (sl.); str 7:40 (sl.), 18:00 (sl.); štv 7:30 (csl.), 18:00 (sl.), 19:00 – adorácia s požehnaním; pia 7:30 (csl.), 18:00 (sl.); Sobota: 7:30 (sl.)
V str a pia o 18:00 je liturgia vopred posvätených darov
Obdobie Veľkého pôstu – štyridsiatnica
18.4.: sv. lit., 17:00 lit. sv. B.V. s večierňou + Strasti (sl.)
19.4.:8:00 Kráľ. hodinky, 15:00 V. večiereň s ulož. plaščenice do hrobu (sl.)
20.4.: 8:00 Jeruz. utiereň + adorácia, 17:00 lit. sv. B.V. s večierňou (sl.)
21.4.: 5:00 slávne Kristovo vzkriesenie + požeh. pokrmov a 10:00 (sl.); 15:00 V. večiereň
22.4.: 8:00 (sl.) a 10:00 (csl.) sv. lit.

Farský chrám bl. hieromuč. Pavla Petra Gojdiča (Sídlisko III)
Nedeľa: 7:00 utiereň, 8:00 (csl.), 10:00 (sl.); 16:15 krížová cesta; večiereň 17:00 (sl.)
Všedné dni: 6:30, 18:00; (piatok 17:30)
V str a pia o 7:00 pôstne hodinky; 18:00 liturgia vopred posvätených darov
Obdobie Veľkého pôstu – štyridsiatnica
18.4.: 17:00 lit. sv. B.V. s večierňou, nasledujú Strasti
19.4.: 7:00 Kráľ. hodinky, 15:00 V. večiereň s ulož. plaščenice do hrobu
20.4.: 7:00 Jeruz. utiereň, nasleduje poklona; 17:00 lit. sv. B.V. s večierňou
21.4.: 5:00 utiereň Vzkriesenia a požehnanie pokrmov a sv. liturgia; 9:00 sv. lit. a požehnanie pokrmov; V. večiereň 15:00
22.4.: 8:00 (csl.) a 10:00 (sl.) sv. liturgia s myrovaním

Pravoslávna cirkev

Katedrálny chrám sv. Alexandra Nevského
Nedeľa: 6:15 utreňa, 7:30 a 9:30 sv. liturgia,
15:00 večerňa
Všedné dni: 6:15 sv. liturgia, 17:00 večerňa
Sviatok: 6:15 utreňa, 7:45 sv. liturgia, 17:00 večerňa
28. 4.: Nedeľa – Vzkriesenie Isusa Christa: 2:45 polnočnica, 3:00 Vzkriesenie Isusa Christa, 9:00 lit. sv. Jána Zlatoústeho, 15:00 večerňa
29. 4.: Svetlý pondelok: 6:15 utreňa, 7.30 lit. sv. Jána Zlatoústeho (po liturgii procesia okolo chrámu), 17:00 večerňa
30. 4.: Svetlý utorok: 6:15 utreňa, 7:30 lit. sv. Jána Zlatoústeho, 17:00 večerňa
Ďalšie dni: 6:15 Liturgia sv. Jána Zlatoústeho, 17:00 večerňa

Evanjelická cirkev a.v.

Chrám Svätej Trojice
Nedeľa: sl. Božie 9:00, 18:00; v prvú a poslednú nedeľu aj 11:00;
detské služby Božie o 9:00 na fare
Streda: 7:45 sú v chráme mládežnícke sl. Božie pre žiakov a študentov Evanjelickej spojenej školy, aj pre verejnosť
Štvrtok: 18:00
14.4.: Kvetná nedeľa 7:30 VP, 9:00 Pašiové sl. Božie, 18:00 VP
18.4.: 18:00 Večera Pánova
19.4.: 7:30 Večera Pánova, 9:00 Pašiové sl. Božie, stretnutie pod krížom s VP o 18:00
21.4.: Veľkonočná nedeľa: 9:00, 11:00,
22.4.: Veľkonočný pondelok: 9:00

Reformovaná kresťanská cirkev
Každá 2. a 3. nedeľa v mesiaci: sl. Božie o 11:00 v Evanjelickom a.v. chráme Sv. Trojice
22.4.: Veľkonočný pondelok: sl. Božie o 11:00

Cirkev adventistov siedmeho dňa (Štefánikova ulica 12)
Každú sobotu 9:30 – 10:30 štúdium Biblie;
V sobotu 11:00 bohoslužba

Cirkev bratská (Slovenská ulica 34)
Nedeľa: 10:00 bohoslužba
Streda: 18:00 biblická hodina
19.4.: 10:00
21.4.: Veľkonočná bohoslužba 10:00

Zmena programu vyhradená, pripravil: -tm-


 

3.4. - 30.5.2019   00:00

PHJ2019_A2.jpg

Prešov - sála PKO Čierny orol

Prešovská hudobná jar 2019

60. ročník tradičného podujatia ponúka množstvo zaujímavých koncertov.


 

4.4. - 26.5.2019   8:00

Suiseki - Kamene učencov - TS (2).jpg

Prešov - Krajské múzeum

Umenie suiseki

Návštevníci Krajského múzea v Prešove môžu obdivovať tajomné umenie suiseki. Táto umelecká forma prezentuje kamene nájdené v prírode, ktoré svojím tvarom pripomínajú niečo výnimočné.
Umenie suiseki má pôvod v Číne a časom sa rozšírilo cez ostatné ázijské krajiny, najmä cez Japonsko, do celého sveta. Táto umelecká forma prezentácie kameňa má podľa historika Jozefa Ridillu dlhú históriu a bohatú kultúrnu tradíciu.


 

10.4.2019   19:00

03-18 Bratislava hot serenaders-page-001.jpg

Prešov - sála PKO Čierny orol

PHJ 2019 - Bratislava Hot Serenaders

PKO Prešov

Koncert v rámci cyklu Prešovská hudobná jar 2019 - 60. ročník.

Účinkujú: orchester Bratislava Hot Serenaders a speváci Jozef Kuriľák, Kristínka Uhlíková, Nikolka Tománková, Sonička Jeseničová a Miloš Stančík.

Orchester Bratislava Hot Serenaders, svetová špička v produkcii svetového jazzu 20. – 30. rokov minulého storočia a českej a slovenskej tanečnej a populárnej hudby 20. – 40. rokov toho istého obdobia. Vznikol pred 30. rokmi. Od vzniku ho vedie jeho zakladateľ, trubkár svetového rangu, Juraj Bartoš. Doteraz orchester nahral 10 CD, v repertoáre má viac ako 280 skladieb. Počas svojej existencie orchester koncertoval skoro vo všetkých štátoch Európy, vrátane Ruskej federácie. Všade zožína obrovský úspech, vrátane produkcie slovenských skladieb. Juraj Bartoš to glosuje. „Nám stačí zahrať Anča, Anča, Anča, Hana, alebo Saigon - a všetko je vybavené!!!“ Okrem spevákov Jozefa Kuriľáka a Miloša Stančíka, je súčasťou ansámblu aj dievčenské spevácke trio Serenaders Sisters. Teleso je od roku 2017 fundamentálnym elementom tradície Novoročných koncertov pod pyramídou, ktorej zakladateľom je Ondrej Lőrinčík.

1. januára 2019 presne 522 poslucháčov priamo vo vypredanom Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave a ďalšie tisíce pri prijímačoch Rádia Regina, už po tretí krát (po 1.1.2017 a 1.1.2018) vstúpilo do nového roku spolu s krásnymi slovenskými melódiami z obdobia slovenského tanga - melódiami z operiet otca slovenského tanga a operety podľanrenomovanej muzikologičky Terézie Ursínyovej ,,Slovenského génia melódie" – Gejzu Dusíka.


 

10.4. - 12.4.2019   00:00

04-01 farmárske trhy letak april 2019-page-001.jpg

Prešov - Hlavná ulica

Farmárske trhy - jar 2019

Tradičné podujatie v centre mesta na podporu predaja slovenských výrobkov.
Predaj originálnych slovenských výrobkov priamo od farmárov,
syry, bryndza, med, mäsové výrobky, chilli, bylinky,
BIO produkty, domáci mak, hliva ustricová, tekvicové jadierka,
cestoviny, priesady, konopný olej a mydlá, cukrárenské výrobky. Súčasťou trhov je každodenný zaujímavý program.


 
ÚvodÚvodná stránka