Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Udalosti na tento deň: 2. 4. 2019

1.1.2017 - 31.12.2025   00:00

DJZ-Prešov_logo.jpg

Prešov - DJZ

Divadlo Jonáša Záborského - program

www.djz.sk/?view=program


 

1.1.2018 - 31.12.2021   00:00

Divadlo Alexandra Duchnoviča.png

Prešov - Divadlo Alexandra Duchnoviča

Divadlo Alexandra Duchnoviča - program

www.divadload.sk/page/9390/program


 

9.5.2018 - 31.12.2021   00:00

PKO Prešov.jpg

Prešov - PKO

Program PKO Prešov

www.pkopresov.sk


 

20.11.2018 - 9.1.2022   00:00

SARISSKA GALERIA LOGO.jpg

Prešov - Šarišská galéria

Program podujatí a výstav

www.sgpresov.sk/category/vystavy/


 

1.1.2019 - 31.12.2025   00:00

Tripolitana - krajske muzeum logo-web-rakociho-palac-1.png

Prešov - Krajské múzeum

Tripolitana - Krajské múzeum - program

http://tripolitana.sk/rakociho-palac-presov/program/


 

7.2. - 16.6.2019   9:00

2 Březová 1846-53 b (1).jpg

Prešov - Krajské múzeum

Šapo – šálka a podšálka v premenách času

Od štvrtka môžu návštevníci Krajského múzea v Prešove obdivovať historické porcelánové šálky a podšálky. Výstava je orientovaná predovšetkým na české porcelánky karlovarského regiónu. Vzácny porcelán pochádza zo súkromnej zbierky z východného Slovenska.

www.presov.sk/oznamy/v-rakociho-palaci-vystavia-historicky-porcelan.html


 

28.2. - 28.4.2019   00:00

Ivica Kroslakova_pozvanka.jpg

Prešov - Šarišská galéria

Ivica Krošláková - Vône ciest

Výstava je výberom z tvorby Ivice Krošlákovej


 

1.4. - 30.4.2019   00:00

Prešov

Náboženský život - Apríl 2019

NÁBOŽENSKÝ ŽIVOT – APRÍL 2019

Rímskokatolícka cirkev

Konkatedrála sv. Mikuláša
Nedeľa: 5:45, 6:30, 7:45, 10:00, 11:30, 15:00, 18:00; v pôste o 14:15 krížová cesta, 15:00 sv. omša spojená s pôstnou kázňou
Prac. dni: 5:45, 6:15, 7:00, 12:00 (okrem soboty), 18:00
Sobota: 5:45, 6:15, 18:00
Krížová cesta v pôste: pia 17:15, ned 14:15
Sv. omše pre vysokoškolákov: pon 18:00
18.4.: Zelený štvrtok: sv. omša 18:00, lamentácie; 21:00 spoločné kompletórium
19.4.: Veľký piatok: 8:00 ranné chvály, 14:15 lamentácie, 15:00 obrady, celonočná poklona; Krížová cesta od jezuitov na Kalváriu o 19:30
20.4.: Veľkonočná vigília: 7:30 lamentácie, 8:00 ranné chvály, poklona do 19:00, obrady veľkonočnej vigílie o 19:30
Požehnanie jedál: Konkatedrála: 14:00, 16:00; Šidlovec: 15:00; Veselá ulica: 15:00; Cemjata: 15:30; Dúbrava: 14:00; Vydumanec: 15:00; Surdok: 15:00;
21.4.: Veľkonočná nedeľa: 5:45 + požehnanie jedál; 6:30 , 7:45, 10:00 (latinská s orchestrom), 11:30, 15:00, 18:00
22.4.: Veľkonočný pondelok: 5:45, 6:30, 7:45, 10:00, 11:30, 15:00, 18:00

Kostol sv. Jozefa – františkáni
Nedeľa: 8:00, 9:30 11:00, 19:00
Prac. dni: 6:30, 8:00, 16:30; Sobota: 6:30, 16:30
Krížová cesta: pia 15:45, ned 14:00
25.5.: sv. omša za život: o 16:30, príhovor: tematický príhovor kňaza
pobožnosť k sv. Antonovi: každý utorok o 16:15
adorácia v Lurdskej kaplnke v prac. dňoch o 8:45 – 14:30
adorácia v kaplnke relikvií každý štvrtok o 18:00 – 19:00
18.4.: 16:30 sv. omša
19.4.: 8:00 ranné chvály a posvätné čítania, 9:00 kríž. cesta, 16:30 obrady + poklona do 20:00
20.4.: 7:30 ranné chvály a poklona, 12:00 posv. čítanie, 15:00 požehnanie jedál pri Lurdskej kaplnke, 16:00 požehnanie jedál pri LK; 19:30 obrady Veľkonočnej vigílie a po nich požehnanie jedál
21.4.: 6:00 + požehnanie jedál; 8:00, 9:30, 11:00, 19:00; pobožnosť o 14:30
22.4.: 8:00, 9:30, 19:00

Kostol Sv. kríža (Kalvária)
21.4.: 8:00 sv. omša, nasleduje požehnanie jedál.
Ďalšie bohoslužby vždy v nedeľu o 16:30

Kostol sv. Donáta (Cemjata)
Nedeľa: 10:15; 9:30 krížová cesta
18.4.: 18:00
19.4.: 15:00 obrady
20.4.: 19:30 obrady, požehnanie jedál 15:30
21.4. a 22.4.: sv. omša 10:15

Kostol sv. Jána Bosca - saleziáni (Bottova ul. 9)
Nedeľa: 7:30, 9:00, 11:00
Prac. dni: 19:00 (uto), 18:00 (str, štv, pia)
18.4.: 18:00
19.4.: 15:00
20.4.: 19:30
21.4.: 7:30, 9:00, 11:00

Farský kostol Kráľovnej pokoja (Sídlisko III)
Nedeľa: 6:00, 7:15, 8:30, 10:00, 11:30, 18:00;
Prac. dni: 6:15, 8:00, 18:00 okrem str; v str 17:00
Sobota: 7:00, 18:00
Krížová cesta v pôste: pia 17:15, ned 14:30
18.4.: 18:00
19.4.: obrady o 15:00, 17:00
20.4.: obrady o 19:30
21.4. a 22.4.: 6:00, 7:15, 8:30, 10:00, 11:30, 18:00

Farský kostol Krista Kráľa (Sídlisko Sekčov)
Nedeľa: 6:00, 7:00, 9:00, 11:00, 18:00
Prac. dni: 6:00, 18:00 (pon, str, pia), 9:00 ,18:00 (uto, štv); Sobota: 7:00, 18:00
18.4.: 16:00, 18:00
19.4.: obrady 15:00, 18:00, krížová cesta v areáli kostola o 21:00
20.4.: 8:30 ranné chvály + poklona, obrady 19:30; požehnanie jedál 15:30
21.4.: 6:00, 7:00 + požehnanie jedál, 9:00, 11:00, 18:00
22.4.: 6:00, 7:00, 9:00, 11:00, 18:00

Kostol sv. Františka Xaverského (Šalgovík)
Nedeľa: 9:00
V str a pia: 18:00
18.4.: 18:00 sv. omša; 19.4.: obrady 15:00; 20.4.: obrady 19:30
21.4. a 22.4.: 9:00

Farský kostol Najsvätejšej Trojice (Solivar)
Nedeľa: 7:30, 10:00, 11:30; 11:45 (v Opále)
Prac. dni: 6:30, 18:00 (okrem pon)
V uto: 7:50, 18:00
Sobota: 6:30, 18:00
18.4.: 18:00 sv. omša
19.4.: 8:30 posvätné čítania + kríž. cesta po farnosti, obrady 16:30, celonočná adorácia
20.4.: 8:30 posvätné čítania, 16:00 požehnanie jedál, obrady Vzkriesenia 19:30
21.4. a 22.4.: 7:30, 10:00, 11:30
v Opále: 18.4. o 15:00; 19.4. o 17:30; 20.4. o 19:30; 21.4. a 22.4. o 11:45

Komunitno-pastoračné centrum (Šváby)
Nedeľa: 7:30, 18:00
V uto a štv 6:30, 1. pia 6:30, str: 17:30
18.4.: 17:30 sv. omša
19.4.: obrady 15:00
20.4.: 17:00 požehanie jedál, obrady 22:00
21.4. a 22.4.: 7:30 a 18:00

Kostol sv. Jána Krstiteľa (Soľná Baňa)
Nedeľa: 8:30; gr. kat. o 10:00; 14:30 krížová cesta
V str o 17:30 a pia o 17:30
18.4.: sv. omša 17:30
19.4.: obrady 15:00; gr. kat.: 17:00 Veľká večiereň s ulož. plaščenice do hrobu
20.4.: 17:00 požehnanie jedál; obrady 22:00
21.4.: sv. omša 8:30; gr. kat.: 6:00 Utiereň vzkriesenia, posv. jedál, sv. lit.
22.4.: sv. omša 8:30; gr. kat.: 10:00

Farský kostol Najsvätejšieho mena Ježiš a Mária (Nižná Šebastová)
Nedeľa: 8:00, 10:30
Prac. dni: podľa oznamov
18.4.: 18:00; 19.4.: 15:00 obrady; 20.4.: podľa oznamov
21.4.: 8:00, 10:30

Exercičný dom sv. Ignáca (Pod Kalváriou)
Nedeľa: 6:30, 11:00; Všedné dni: 6:30 (okrem pon), 17:00
18.4.: 17:00 sv. omša
19.4.: obrady 15:00, poklona do 21:00
20.4.: poklona od 8:00, obrady Vzkriesenia 19:30; požehnanie jedál 16:00
21.4.: 6:30 + požehnanie jedál, 11:00
22.4.: 6:30, 11:00

Gréckokatolícka cirkev

Katedrálny chrám sv. Jána Krstiteľa
Nedeľa: sv. liturgie 5:50 (csl.), 8:00 (sl.), 10:00 (csl.), 11:45 (sl),
18:00 (csl.); utiereň 7:00, 16:15 krížová cesta; večiereň 17:00 (sl)
Prac. dni: 5:45 (csl.), 7:00 (sl.), 16:30(csl./sl.), pon až pia aj o 12:00
V pôstnom období v stredy a piatky ráno sv. lit. nebudú, ale o 7:00 bude veľkopôstná utiereň; o 16:30 Božská služba vopred posvätených darov a prijímanie Eucharistie
Sobota: 5:50, 7:00, 17:00 (večiereň), 18:00 (sl.)
Obdobie Veľkého pôstu – štyridsiatnica
18.4.: Veľký štvrtok: 9:30 (csl.) Archijerejská sv. lit. s posvätením myra; 16:30 (sl.) lit. sv. B.V. s večierňou, nasledujú Strasti
19.4.: Veľký piatok: 8:00 (sl.) Kráľ. hodinky, 15:00 V. večiereň s ulož. plaščenice do hrobu
20.4.: Veľká sobota: 7:00 (sl.) Jeruzalemská utiereň, 16:30 (sl.) lit. sv. B.V. s večierňou
21.4.: Veľká nedeľa Paschy: 4:00 (csl.) Utiereň vzkriesenia a posv. paschálnych jedál, nasleduje sv. lit.; ďalšie sv. lit.: 8:00 (sl.), 10:00 (csl.), 12:00 (sl.), 18:00 (csl.); V. večiereň 17:00 (sl.)
22.4.: Svetlý pondelok: 5:50 (csl.), 8:00 (sl.),10:00 (csl.), 11:45 (sl.), 18:00 (csl.); Utiereň 7:00 (csl), V. večiereň 17:00 (sl.)

Farský chrám Povýšenia Sv. kríža (Sekčov, Opál)
Nedeľa: 8:00, 10:00 (sl.), 11:45 (rím. kat.); utiereň 7:00, 15:00 večiereň
Všedné dni: pon 7:30 (csl.), 18:00 (sl.); uto 18:00 (sl.); str 7:40 (sl.), 18:00 (sl.); štv 7:30 (csl.), 18:00 (sl.), 19:00 – adorácia s požehnaním; pia 7:30 (csl.), 18:00 (sl.); Sobota: 7:30 (sl.)
V str a pia o 18:00 je liturgia vopred posvätených darov
Obdobie Veľkého pôstu – štyridsiatnica
18.4.: sv. lit., 17:00 lit. sv. B.V. s večierňou + Strasti (sl.)
19.4.:8:00 Kráľ. hodinky, 15:00 V. večiereň s ulož. plaščenice do hrobu (sl.)
20.4.: 8:00 Jeruz. utiereň + adorácia, 17:00 lit. sv. B.V. s večierňou (sl.)
21.4.: 5:00 slávne Kristovo vzkriesenie + požeh. pokrmov a 10:00 (sl.); 15:00 V. večiereň
22.4.: 8:00 (sl.) a 10:00 (csl.) sv. lit.

Farský chrám bl. hieromuč. Pavla Petra Gojdiča (Sídlisko III)
Nedeľa: 7:00 utiereň, 8:00 (csl.), 10:00 (sl.); 16:15 krížová cesta; večiereň 17:00 (sl.)
Všedné dni: 6:30, 18:00; (piatok 17:30)
V str a pia o 7:00 pôstne hodinky; 18:00 liturgia vopred posvätených darov
Obdobie Veľkého pôstu – štyridsiatnica
18.4.: 17:00 lit. sv. B.V. s večierňou, nasledujú Strasti
19.4.: 7:00 Kráľ. hodinky, 15:00 V. večiereň s ulož. plaščenice do hrobu
20.4.: 7:00 Jeruz. utiereň, nasleduje poklona; 17:00 lit. sv. B.V. s večierňou
21.4.: 5:00 utiereň Vzkriesenia a požehnanie pokrmov a sv. liturgia; 9:00 sv. lit. a požehnanie pokrmov; V. večiereň 15:00
22.4.: 8:00 (csl.) a 10:00 (sl.) sv. liturgia s myrovaním

Pravoslávna cirkev

Katedrálny chrám sv. Alexandra Nevského
Nedeľa: 6:15 utreňa, 7:30 a 9:30 sv. liturgia,
15:00 večerňa
Všedné dni: 6:15 sv. liturgia, 17:00 večerňa
Sviatok: 6:15 utreňa, 7:45 sv. liturgia, 17:00 večerňa

Evanjelická cirkev a.v.

Chrám Svätej Trojice
Nedeľa: sl. Božie 9:00, 18:00; v prvú a poslednú nedeľu aj 11:00;
detské služby Božie o 9:00 na fare
Streda: 7:45 sú v chráme mládežnícke sl. Božie pre žiakov a študentov Evanjelickej spojenej školy, aj pre verejnosť
Štvrtok: 18:00
14.4.: Kvetná nedeľa 7:30 VP, 9:00 Pašiové sl. Božie, 18:00 VP
18.4.: 18:00 Večera Pánova
19.4.: 7:30 Večera Pánova, 9:00 Pašiové sl. Božie, stretnutie pod krížom s VP o 18:00
21.4.: Veľkonočná nedeľa: 9:00, 11:00,
22.4.: Veľkonočný pondelok: 9:00

Reformovaná kresťanská cirkev
Každá 2. a 3. nedeľa v mesiaci: sl. Božie o 11:00 v Evanjelickom a.v. chráme Sv. Trojice
22.4.: Veľkonočný pondelok: sl. Božie o 11:00

Cirkev adventistov siedmeho dňa (Štefánikova ulica 12)
Každú sobotu 9:30 – 10:30 štúdium Biblie;
V sobotu 11:00 bohoslužba

Cirkev bratská (Slovenská ulica 34)
Nedeľa: 10:00 bohoslužba
Streda: 18:00 biblická hodina
19.4.: 10:00
21.4.: Veľkonočná bohoslužba 10:00

Zmena programu vyhradená, pripravil: -tm-


 

21.3. - 15.4.2019   00:00

final.slovak.jpg

Galéria v Caraffovej väznici

Metamorphosis - Paramorphosis

Galéria v Caraffovej väznici tentoraz predstavuje mladých umelcov z rôznych krajín  - Izrael, Spojené Kráľovstvo, India, Taliansko, USA.  


 

2.4.2019   16:30

03-19 krok z akrokom.jpg

Prešov - Kino Scala

Krok za krokom

Srdečne pozývame na benefičný koncert pri príležitosti dňa povedomia o autizme.

2.4.2019 o 16:30 hod. v kine SCALA

Pod záštitou Andrey Turčanovej, primátorky mesta Prešov


 
ÚvodÚvodná stránka