Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Udalosti na tento deň: 31. 10. 2018

1.1.2017 - 31.12.2018   00:00

Prešov - DJZ

Divadlo Jonáša Záborského - program

www.djz.sk/?view=program


 

1.1.2018 - 31.12.2021   00:00

Divadlo Alexandra Duchnoviča.png

Prešov - Divadlo Alexandra Duchnoviča

Divadlo Alexandra Duchnoviča - program

www.divadload.sk/page/9390/program


 

9.5.2018 - 31.12.2021   00:00

PKO Prešov.jpg

Prešov - PKO

Program PKO Prešov

www.pkopresov.sk


 

1.10. - 31.10.2018   00:00

Prešov

Náboženský život - október 2018

NÁBOŽENSKÝ ŽIVOT – OKTÓBER 2018

Rímskokatolícka cirkev

Konkatedrála sv. Mikuláša
Nedeľa: 5:45, 6:30, 7:45, 10:00, 11:30, 15:00, 18:00
Prac. dni: 5:45, 6:15, 7:00, 12:00 (okrem sob), 18:00
Sobota: 5:45,6:15,18:00
Sväté omše s účasťou detí: nedeľa 11:30
Sväté omše pre mládež: pia 18:00
Októbrová pobožnosť – každý deň o 17:15
11.10.: Púť kresťanských pedagógov do Zakopaného (bližšie v Infoliste)

Kostol Sv. kríža (Kalvária)
Nedeľa: 16:30

Kostol sv. Jozefa - františkáni
Nedeľa: 8:00, 9:30, 11:00, 19:00; 14:30 pobožnosť
Prac. dni: 6:30, 8:00, 16:30;
Sobota: 6:30, 16:30
4.10.: sv. František Assiský : 6:30, 8.00, 16:30
Októbrová pobožnosť – všedné dni 16:00
18.10 Sv. omša ZA ŽIVOT (Príhovor: Starí rodičia) 16:30
Adorácia v Lurdskej kaplnke v prac. dňoch: 9:00 - 15:30
Pobožnosť k sv. Antonovi: každý uto oá6:10
Adorácia v kaplnke relikvií každý štvrtok 18:00 - 19:00

Kostol sv. Donáta (Cemjata)
Nedeľa: 10:15; pobožnosť o 9:45

Kostol sv. Jána Bosca - saleziáni (Bottova ul. 9)
Nedeľa: 7:30, 9:00, 11:00
Prac. dni: 19:00 (uto), 18:00 (str, štv, pia)

Farský kostol Kráľovnej pokoja (Sídlisko III)
Nedeľa: 6:00, 7:15, 8:30, 10:00, 11:30, 18:00
Prac. dni: 6:15, 8:00, 18:00 (okrem str)
V stredu sv. omša s účasťou detí 17:00, v pia o 18:00 pre mládež
Sobota: 7:00, 18:00
Októbrová pobožnosť – každý deň pred sv. omšou o 18:00

Farský kostol Krista Kráľa (Sídlisko Sekčov)
Nedeľa: 6:00, 7:00, 9:00, 11:00, 19:00
Prac. dni: 6:00, 18:00 (pon, str, pia), 9:00, 18:00 (uto, štv)
V stredu o 18:00 je sv. omša s účasťou detí
V piatok je sv. omša pre mládež o 18:00
Sobota: 7:00, 18:00
Októbrová pobožnosť – každý deň o 18:00

Kostol sv. Františka Xaverského (Šalgovík)
Nedeľa: 9:00
Streda a piatok o 18:00

Farský kostol Najsvätejšej Trojice (Solivar)
Nedeľa: 7:30, 10:00, 11:30; 11:45 (v Opále)
Všedné dni: 6:30, 18:00 (okrem pon)
V uto o 7:50, 18:00
Októbrová pobožnosť – nedeľa 14:30; všedné dni 17:30 (okrem pon)

Komunitno-pastoračné centrum (Šváby)
Nedeľa: 7:30, 18:00
Všedné dni: str o 17:30

Kostol sv. Jána Krstiteľa (Soľná Baňa)
Nedeľa: 8:30, v gr. kat. o 10:00
Všedné dni: str a pia 17:30

Farský kostol Najsvätejšieho mena Ježiš a Mária (Nižná Šebastová)
Nedeľa: 8:00, 10:30
Prac. dni, okrem str: 18:00 (časy sa posúvajú podľa potreby)
Sobota: 7:00

Exercičný dom sv. Ignáca (Pod Kalváriou)
Nedeľa: 6:30, 11:00
Všedné dni: 6:30 (okrem pon), 17:00

Gréckokatolícka cirkev

Katedrálny chrám sv. Jána Krstiteľa
Nedeľa: sv. liturgie 5:50 (csl.), 8:00 (sl.), 10:00 (csl.), 11:45 (sl.), 18:00 (csl.); utiereň 7:00, večiereň 17:00
Prac. dni: 5:45 (csl.), 7:00 (sl.), 16:30 (csl./sl.)
Sobota: 5:45, 7:00, 17:00 (večiereň), 18:00 (sl.)

Farský chrám Povýšenia Sv. kríža (Sekčov, Opál)
Nedeľa: 8:00, 10:00 (sl.); utiereň 7:00, 15:00 večiereň; 11:45 (rím. kat.)
Všedné dni: pondelok 7:30 (csl.), 18:00 (sl.); uto18:00 (sl.); streda 7:40 (sl.), 18:00 (sl.); štv 7:30 (csl.), 18:00 (sl.), 19:00 – adorácia s požehnaním; pia 7:30 (csl.), 18:00 (sl.)
Sobota: 7:30 (sl.)

Farský chrám bl. hieromuč. Pavla Petra Gojdiča (Sídlisko III)
Nedeľa: 8:00 (csl.), 10:00 (sl.), večiereň 17:00 (sl.)
Všedné dni: 6:30, 18:00

Pravoslávna cirkev

Katedrálny chrám sv. Alexandra Nevského
Nedeľa: 6:15 utreňa, 7:30 a 9:30 sv. liturgia, 15:00 večerňa
Všedné dni: 6:30 sv. liturgia, 17:00 večerňa
Sviatok: 6:30 utreňa, 7:45 sv. liturgia, 17:00 večerňa

Evanjelická cirkev a.v.

Chrám Svätej Trojice
Nedeľa: sl. Božie 9:00, 18:00; v prvú a poslednú nedeľu aj 11:00; detské služby Božie o 9:00 na fare
Streda: o 7:45 sú v chráme sl. Božie pre žiakov a študentov Evanjelickej spojenej školy, aj pre verejnosť
Štvrtok: sl. Božie o 18:00

Cirkev adventistov siedmeho dňa (Štefánikova ulica 12)
Každú sobotu 9:30 – 10:30 štúdium Biblie; 11:00 bohoslužba


Reformovaná kresťanská cirkev
Každá 2. a 3. nedeľa v mesiaci: sl. Božie o 11:00 v Evanjelickom a.v. chráme Sv. Trojice

Cirkev bratská (Slovenská ulica 34)
Nedeľa: 10:00 bohoslužba
Streda: 18:00 biblická hodina

Zmena programu vyhradená, pripravil: -tm-


 

26.10. - 25.11.2018   16:00

10-25 kopa pozvanka_A5-page-001.jpg

Prešov - Sklad Soli Solivar

Medzinárodný maliarsky plenér spolku Kopa

Výtvarný spolok Kopa sa prezentuje témou Solivar a technické pamiatky mesta Prešov
Vernisáž výstavy 26.10. 2018 o 16.00 h v historickej budove Skladu soli v Solivare.


 

26.10. - 30.11.2018   00:00

44229686_1198657613608774_3236770088220622848_n.jpg

Galéria v Caraffovej väznici

Foto v Carafke 2018

V rámci mesiaca fotografie prináša Caraffova galéria každoročne podujatie venované tým, ktorí podľahli čaru nazerať na svet cez ,,hľadáčik fotoaparátu.“

Vernisáž: 26.10. 2018, / FOTO V CARAFKE 2018, 17.00 hod.

Výstava potrvá do 30.11.2018


 
ÚvodÚvodná stránka