Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Udalosti na tento deň: 4. 4. 2018

1.1.2017 - 31.12.2018   00:00

Prešov - DJZ

Divadlo Jonáša Záborského - program

www.djz.sk/?view=program


 

1.1.2018 - 31.12.2021   00:00

Divadlo Alexandra Duchnoviča.png

Prešov - Divadlo Alexandra Duchnoviča

Divadlo Alexandra Duchnoviča - program

www.divadload.sk/page/9390/program


 

12.2. - 30.5.2018   16:00

01-31 krajské múzeum.jpg

Prešov - Krajské múzeum

Osem storočí keramiky na Šariši + otvorenie nových výstavných priestorov

Krajské múzeum v Prešove má nové výstavné priestory v podzemí svojho sídla. Otvorí ich súčasne s výstavou Osem storočí keramiky na Šariši


 

9.3. - 30.5.2018   00:00

02-27 Prešovská hudobná jar.jpg

Prešov - PKO Čierny Orol, Caraffová väznica

Prešovská hudobná jar 2018

59. ročník Prešovskej hudobnej jari
pis.sk/podujatie/7787/presovska_hudobna_jar_2018.html


 

1.4. - 30.4.2018   00:00

Prešov

Náboženský život - apríl 2018

NÁBOŽENSKÝ ŽIVOT – APRÍL 2018

Rímskokatolícka cirkev

Konkatedrála sv. Mikuláša
Nedeľa: 5:45, 6:30, 7:45, 10:00, 11:30, 15:00, 18:00; v nedeľu 29.4. sv. omša o 11:30 nebude
Sobota: 6:15, 6:45, 18:00
Prac. dni: 5:45, 6:15, 7:00, 12:00 (okrem soboty), 18:00
9.4.: Zvestovanie Pána: 5:45, 6:15, 7:00, 12:00, 18:00
12.4.: Stretnutie kresťanských pedagógov v Katolíckom kruhu o 16:00

Kostol sv. Jozefa – františkáni
Nedeľa: 8:00, 9:30, 11:00, 19:00
Prac. dni: 6:30, 8:00, 16:30
Sobota: 6:30, 16:30
9.4.: Zvestovanie Pána: 6:30, 8:00, 16:30
19.4.: Sv. omša za život o 16:30; príhovor: Kňazi – služobníci milosrdenstva

Kostol sv. Donáta (Cemjata)
Nedeľa: 10:15; 9:30 ruženec
9.4.: Zvestovanie Pána: 17:00

Kostol sv. Jána Bosca - saleziáni (Bottova ul. 9)
Nedeľa: 7:30, 9:00, 11:00
Prac. dni: 19:00 (uto), 18:00 (str, štv, pia)

Farský kostol Kráľovnej pokoja (Sídlisko III)
Nedeľa: 6:00, 7:15, 8:30, 10:00, 11:30, 18:00;
Sobota: 7:00, 18:00
Prac. dni: 6:15, 8:00, 18:00; v str 17:00
9.4.: Zvestovanie Pána: 6:15, 9:00, 16:00, 18:00

Farský kostol Krista Kráľa (Sídlisko Sekčov)
Nedeľa: 6:00, 7:00, 9:00, 11:00, 18:00
Prac. dni: 6:00, 18:00 (pon, str, pia), 9:00 ,18:00 (uto, štv);
Sobota: 7:00, 18:00
V stredu o 18:00 je sv. omša pre deti
V piatok je sv. omša pre mládež o 18:00
9.4.: Zvestovanie Pána: 6:00, 18:00

Kostol sv. Františka Xaverského (Šalgovík)
Nedeľa: 9:00
V utorok a piatok: 18:00
9.4.: Zvestovanie Pána: 18:00

Farský kostol Najsvätejšej Trojice (Solivar)
Nedeľa: 7:30, 10:00, 11:30; 11:45 (v Opále)
Sobota: 6:30, 18:00
Všedné dni: 6:30, 18:00 (okrem pon)
V utorok o 7:50, 18:00
9.4.: Zvestovanie Pána: 6:30, 18:00

Komunitno-pastoračné centrum (Šváby)
Nedeľa: 7:30, 18:00
Všedné dni: utorok a štvrtok 6:30, 1. piatok 6:30
V pondelok o 17:30 sú sv. omše pre deti
9.4.: Zvestovanie Pána: 6:30

Kostol sv. Jána Krstiteľa (Soľná Baňa)
Nedeľa: 8:30; gr. kat. liturgia o 10:00
Všedné dni: streda 17:30, piatok 18:00
9.4.: Zvestovanie Pána: 17:30

Farský kostol Najsvätejšieho mena Ježiš a Mária (Nižná Šebastová)
Nedeľa: 8:00, 10:30
9.4.: Zvestovanie Pána: 18:00

Exercičný dom sv. Ignáca (Pod Kalváriou)
Nedeľa: 6:30, 11:00, 17:00
Všedné dni: 6:30, 17:00
9.4.: Zvestovanie Pána: 6:30, 17:00

Kaplnka Božieho milosrdenstva (Poliklinika, Sídlisko Sekčov)
8.4.: Nedeľa Božieho milosrdenstva. Odpustová slávnosť: 14:00 Sviatosť zmierenia, 15:00 korunka k Božiemu milosrdenstvu, 15:30 gr. kat. sv. liturgia

Gréckokatolícka cirkev

Katedrálny chrám sv. Jána Krstiteľa
Nedeľa: sv. liturgie 5:50 (csl.), 8:00 (sl.), 10:00 (csl.), 11:45 (sl),
18:00 (csl.); utiereň 7:00, večiereň 17:00
Prac. dni: 5:45 (csl.), 7:00 (sl.), 16:30(csl./sl.)
Sobota: 5:50, 7:00, 17:00 (večiereň), 18:00(sl.)
Sviatok počas všedných dní: 5:45, 7:00, 8:30, 16:30, 18:00

Farský chrám Povýšenia Sv. kríža (Sekčov, Opál)
Nedeľa: 8:00, 10:00 (sl.), 11:45 (rím. kat.); utiereň 7:00, 15:00 večiereň
Všedné dni: pon 7:30 (csl.), 18:00 (sl.); uto 18:00 (sl.); str 7:40 (sl.), 18:00 (sl.); štv 7:30 (csl.), 18:00 (sl.), 19:00 – adorácia s požehnaním; pia 7:30 (csl.), 18:00 (sl.); Sobota: 7:30 (sl.)

Farský chrám bl. hieromuč. Pavla Petra Gojdiča (Sídlisko III)
Nedeľa: 8:00 (csl.), 10:00 (sl.); večiereň 17:00 (sl.)
Všedné dni: 6:30, 18:00

Pravoslávna cirkev

Katedrálny chrám sv. Alexandra Nevského
5.4.: Veľký štvrtok: 6:15 Liturgia sv. Vasiľa Veľkého s večerňou; 17:00 Strasti Isusa Christa (utreňa s čítaním 12-tich strastných Evanjelií)
6.4.: Veľký piatok: 6:30 Cárske časy; 17:00 Večerňa s výnosom Plaščanice
7.4.: Veľká sobota a Blahoviščenije: 6:15 Liturgia sv. Vasiľa Veľkého s večerňou
8.4.: Nedeľa – Vzkriesenia Isusa Christa: 2:45 Polnočnica; 3:00 vzkriesenie Isusa Christa (Paschálna utreňa s posvätením pokrmov); 8:45 Privítanie Jeho Blaženosti Rastislava, arcibiskupa; 9:00 Liturgia sv. Jána Zlatoústeho; 15:00 Večerňa
9.4.: Svetlý pondelok: 6:30 Utreňa; 7:30 Liturgia sv. Jána Zlatoústeho (po Liturgii procesia okolo chrámu); 15:00 Večerňa
Ďalšie bohoslužby v mesiaci:
Nedeľa: 6:15 utreňa, 7:30 a 9:30 sv. liturgia, 15:00 večerňa
Všedné dni: 6:30 sv. liturgia, 17:00 večerňa
Sviatok: 6:30 utreňa, 7:45 sv. liturgia, 17:00 večerňa

Evanjelická cirkev a.v.

Chrám Svätej Trojice
Nedeľa: sl. Božie 9:00, 17:00; v prvú a poslednú nedeľu aj 11:00;
detské služby Božie o 9:00 na fare
Streda: 7:45 sú v chráme mládežnícke sl. Božie pre žiakov a študentov ESŠ, aj pre verejnosť
Štvrtok: sl. Božie o 18:00

Cirkev adventistov siedmeho dňa (Štefánikova ulica 12)
Každú sobotu 9:30 – 10:30 štúdium Biblie; 11:00 bohoslužba

Reformovaná kresťanská cirkev
Každá 2. a 3. nedeľa v mesiaci: sl. Božie o 11:00 v Evanjelickom a.v. chráme Sv. Trojice

Cirkev bratská (Slovenská ulica 34)
Nedeľa: 10:00 bohoslužba
Streda: 18:00 biblická hodina

Zmena programu vyhradená, pripravil: -tm-


 
ÚvodÚvodná stránka