Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Eperiu zaplnia roboti

Oficiálna FB stránka Mesta PrešovOficiálny YouTube kanál Mesta PrešovOficiálna FB stránka Transparency Prešov - eGovernment

Eperiu zaplnia robotiVytlačiť
 

Vo finále robotickej súťaže LEGObot 2019 si v prešovskej OC Eperia zmerajú svoju šikovnosť talentovaní programátori ako aj ich robotické stvorenia.

Eperiu zaplnia robotiSúťaž LEGObot 2019 organizuje Stredná priemyselná škola elektrotechnická v spolupráci s IT valley, Košice a uskutočňuje sa pod záštitou Andrey Turčanovej, primátorky mesta Prešov.

Finálové kolo robotickej súťaže LEGObot 2019 sa uskutoční 30.5.2019 od 9.30 v OC Eperia v Prešove. Súťaž je určená pre dvojčlenné tímy zložené prevažne zo žiakov 7., 8. alebo 9. ročníka základných škôl.

Súťaž však bude zaujímavá aj pre návštevníkov  - tí si budú môcť okrem samotnej súťaže prezrieť zaujímavé učebné pomôcky, práce šikovných študentov SPŠ - Elektrotechnickej, zapojiť sa do viacerých súťaží a vyskúšať si ovládanie robotov. 

Podľa Martina Brodu, zástupcu riaditeľa pre odborné predmety SPŠE v Prešove je hlavným poslaním tejto súťaže predovšetkým vzbudzovať hlbší záujem o IT, programovanie, mechatroniku a robotiku. „Súťaž si tiež kladie za cieľ motivovať žiakov k ďalšiemu vzdelávaniu, ale aj prispievať k vyhľadávaniu talentovaných žiakov či poskytovať učiteľom materiály vhodné na zatraktívnenie a skvalitnenie výučby,“ dodáva.

Súťažiť sa bude v štyroch zaujímavých kategóriach:

1. Paintbot

Úlohou robota v súťaži je pomocou fixky upevnenej na jeho tele nakresliť na papier na podlahe obrazec podľa predlohy, ktorú tím dostane k dispozícii v deň súťaže.

2. Rescuebot

Na hracej ploche bielej farby bude čierna vodiaca čiara, na jej konci bude predmet s rozmermi 4x4x4 cm, ktorý je potrebné vyniesť späť na štartovnú pozíciu.

3. Speedybot

Úlohou robota je prejsť za najkratší čas trať vymedzenú čiernou podlahou kde každý robot absolvuje 2 jazdy. Hodnotenie :

4. Edubot

Do tejto súťažnej kategórie môžete prihlásiť projekt - robotickú učebnú pomôcku pre výučbu v rámci ktoréhokoľvek predmetu na základnej škole (napr. pomôcka na fyziku, matematiku a pod.).

Viac o danej súťaži sa dozviete na webe:

https://zssutaze.spse-po.sk/competition/legobot/rules

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka