Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Deti a seniori - veselo, športovo, aktívne

Oficiálna FB stránka Mesta PrešovOficiálny YouTube kanál Mesta PrešovOficiálna FB stránka Transparency Prešov - eGovernment

Deti a seniori - veselo, športovo, aktívneVytlačiť
 

Mesto Prešov zorganizovalo v spolupráci so spoločnosťou TESCO v rámci grantového programu  „Vy rozhodujete, my pomáhame“ veselú akciu pre deti a seniorov. V Ekoparku - Holá hora nechýbali súťaže a skvelá športová nálada.

Deti a seniori - veselo, športovo, aktívneŠportovú akciu za finančnej podpory spoločnosti TESCO pod názvom „My – vy – oni, veselo, športovo, aktívne“, zabezpečovali seniori, ktorí v spolupráci so zamestnancami denných stacionárov mesta Prešov a pod vedením Odboru sociálnych služieb MsÚ v Prešove pripravili súťažné disciplíny. Do jednotlivých súťaží sa zapojilo takmer 300 zúčastnených.

Medzi nimi boli najmä žiaci základných škôl (ZŠ Májové námestie, ZŠ Ľubotice, ZŠ Prostějovská a ZŠ Kúpeľná). Mesto Prešov na toto podujatie pozvalo aj deti zo sociálne slabších rodín. „Vybrali sme aj deti, ktoré sú zo sociálne slabých rodín a veľmi si to zaslúžia," uviedla jedna z pedagogičiek.

Deti a seniori - veselo, športovo, aktívneSeniori z prešovských denných centier a stacionárov takisto ukázali, že majú množstvo energie. Skákanie vo vreci, chytanie rybičiek, hádzanie loptičiek do cieľov, vzájomné kŕmenie sa so zaviazanými očami, skladanie zápaliek do zápalkovej škatuľky vo dvojici s použitím iba jednej ruky - to všetko prinieslo veľa úsmevných situácií.

Zámerom Odboru sociálnych služieb MsÚ v Prešove však bolo malých i veľkých aj niečo naučiť. Preto jednu z disciplín absolvovali pod „odbornou kontrolou“ medika Patrika, ktorý zvolil zaujímavú, no najmä zábavnú metódu. Súťažiaci odpovedali na otázky týkajúce sa prvej pomoci a každú z nich im veľmi podrobne a zrozumiteľne vysvetlil. Deti a seniori - veselo, športovo, aktívne

Mesto pre všetkých zabezpečilo aj chutné občerstvenie. Deti aj seniori odchádzali s množstvom sladkostí, balónov a úsmevov. A prisľúbili, že na budúci rok prídu znova.

Odbor sociálnych služieb mesta Prešov ďakuje za podporu spoločnosti TESCO a všetkým, ktorí sa tohto krásneho dňa zúčastnili, za úžasnú atmosféru.

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka