Mesto PREŠOV

Streda - 27. júl 2016
 

Križovatku dokončia do konca roka

December 2016 je termínom dokončenia štátnej cesty I/68, odb. Škultétyho – ZVL, avizoval dnes štátny tajomník Viktor Stromček.

Po ukončení výberu dodávateľa sa v marci „ľady“ v doprave pohnú a s prácami na tomto dôležitom cestnom uzle sa bude pokračovať. Cesta I/68, odb. Škultétyho – ZVL bude dokončená do konca kalendárneho roka. Dnes to na spoločnej tlačovej konferencii oznámil štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Viktor Stromček po rokovaní s primátorkou Prešova Andreou Turčanovou, predsedom Prešovského samosprávneho kraja Petrom Chudíkom a generálnym riaditeľom Slovenskej správy ciest Romanom Žemberom. „Dnes môžeme s radosťou oznámiť, že sme na konci procesu výberu dodávateľa, “ uviedol štátny tajomník.

„Uvedomujeme si závažnosť mimoriadnej situácie, ktorá v Prešove vznikla v dôsledku nedokončenia stavby, akonáhle skončí zima, začína sa realizovať stavba, ktorá bude ukončená ešte v tomto roku, “ dodal V. Stromček. Nový zhotoviteľ bude mať podľa jeho slov 9 mesiacov na dokončenie stavby.

Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová ocenila spoločné rokovania, vzájomnú spoluprácu i výsledok, ktorý bol dnes oznámený. „Teším sa, že termín december 2016 je reálny a pevne verím, že Prešovčania i vodiči prechádzajúci cez Prešov si vydýchnu, “ uviedla primátorka a dodala, že po ukončení stavby sa významne spriechodní doprava, keďže po otvorení ďalších diaľničných úsekov sú miestne komunikácie nadmerne zaťažované a neúmerne upchávané.

Generálny riaditeľ SSC R. Žembera upozornil na to, že nový zhotoviteľ je viazaný prísnymi kritériami, akými sú termíny, prevzatie záruk za predchádzajúceho dodávateľa, zdôraznil aj zmenu seizmicity a stúpajúcu výšku 100 ročnej vody v Prešove, čo bude musieť byť zohľadnené v projekte.

Názov spoločnosti bude oznámený po ukončení formálnych náležitostí a rokovaní s vybranou firmou. Dnes je zatiaľ známe, že ide o slovenskú spoločnosť s overenými referenciami. Po vyhlásení mimoriadnej situácie, kedy pozastavením stavebnej činnosti na tejto stavbe nastalo obdobie ohrozenia, ktoré vedie k vzniku udalostí ohrozujúcich život, zdravie a majetok občanov a životného prostredia, ministerstvo pristúpilo k výberu dodávateľa na dokončenie stavby v skrátenom konaní. Podľa slov štátneho tajomníka bolo oslovených 5 relevantných firiem, ktoré sú osvedčenými zhotoviteľmi cestných stavieb.

Podľa zmluvy so Slovenskou správou ciest z roku 2012 malo túto dôležitú cestu postaviť Združenie HANT BA DS & ANIK, ktoré však termín 36 mesiacov nedodržalo.


Zverejnil: Veronika Kmetóny Gazdová, PhDr.,PhD. 25.1.2016 17:00
tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.