Mesto PREŠOV

Nedeľa - 24. júl 2016
 

Festival Dobrej chuti Prešov 2013

Prežite sviatok dobrej chuti priamo v srdci Prešova!

Dátum: 30.5. - 1.6. 2013
Čas: 10. - 24.00 hod.
Miesto: Prešov - Hlavná ulica

Pozývame Vás na najväčší sviatok gastronómie na území Prešovského kraja. Už po druhýkrát oživíme historické centrum mesta Prešov, výnimočnými chuťami, čarovnými vôňami a dobrou zábavou. II. ročník Festivalu Dobrej chuti Prešov 2013 sa uskutoční pod záštitou Pavla Hagyariho, primátora mesta Prešov v termíne 30.5. - 1.6.2013.

Tematicky je tento ročník venovaný propagácii Európskej kuchyne. Počas troch dní ochutnajú návštevníci festivalu, tradičné i netradičné gastronomické špeciality od vybraných šéfkuchárov, producentov potravín a nápojov.

Prostredníctvom „degustačného menu“, predstavia zúčastnené reštaurácie, to najlepšie zo svojej ponuky. Ich kvalitu, návštevníci ocenia v súťaži o titul Festivalovej reštaurácie. Spomedzi hlasujúcich vyžrebujeme v závere festivalu víťazov, ktorí získajú hodnotné ceny.

Po celé tri dni bude sprevádzať návštevníkov bohatý sprievodný program. Na svoje si prídu milovníci tradičnej i exotickej kuchyne, dobrého piva, kvalitného vína, destilátov, miešaných nápojov, voňavej kávy, živej hudby, ale aj všetci tí, ktorí sa chcú naučiť niečo nové z oblasti kulinárstva a prípravy jedál.

Odborný program spestrí prebiehajúci Musetti Cup, pod vedením koordinátora SCAE Stanislava Cibuľu a vystúpenie známych šéfkuchárov -Vojta Artza (šéfkuchár spoločnosti METRO) a Františka Krankotu (šéfkuchár Prešovského klubu kuchárov a cukrárov).

Hudobne vystúpia KMEŤOBAND, ABBA Rock Show, Nobel Band, Dominika Mirgová (strieborná finalistka SuperStar), Petra Dakaj & Arpád Csete (účastník Hlas Česko Slovenska), Viki Olejárová (účastníčka súťaže Česko Slovensko má talent), Yellowee, Michaella, Latino-gipsy Devils Music.

Špeciálnu pozornosť venujeme malým labužníkom, ktorým sme v rámci Medzinárodného dňa detí, pripravili atraktívnu zábavu.

Vstup na festival je voľný.

Neváhajte, a staňte sa aj Vy súčasťou najväčšieho gastronomického podujatia na území Prešovského kraja - všetci ste srdečne vítaní!

Viac informácii na: www.festivaldobrejchuti.sk


Zverejnil: Jana Jurčišinová, Mgr. 24.5.2013 15:09
Aktualizoval: Jana Jurčišinová, Mgr. 29.5.2013 14:33 tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.