Mesto PREŠOV

Sobota - 23. júl 2016
 

Aquapark DELŇA

Aquapark DELŇA - infraštruktúra

Mesto Prešov pripravuje podanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok na vybudovanie infraštruktúry k začatej výstavbe „Kúpeľného domu“, ktorý v lokalite športovo-rekreačného areálu Delňa realizuje spoločnosť ŠOVAR.

Skladba kúpeľného domu Delňa

Bazény kúpaliska sú celoročné, s prístupom zo vstupných priestorov budovy a sú navrhované v rámci jedného priestoru – oddychová plocha.

Plavecký bazén 1 -  je v základných rozmeroch 25 x 8 m. Jedná sa o štyri dráhy vyčlenené z plochy bazéna, oddelené jednoduchou hrádzkou pre rekreačné a športové plávanie.

Oddychový bazén 2 - je navrhovaný s vystúpenými segmentovými a poloblúkovými tvarmi pre relaxáciu v priestoroch bazéna, bazén je doplnený atrakciami. Bazén je spádovaný od hĺbky 1000 mm do 1250 mm, v bazéne je použitý princíp napätej hladiny s horným prepadom s miestami pre relaxačné sedenie s perličkovou masážou. Bazén je riešený s hĺbkou 900 mm – 1250 mm. Atrakcie sú riešené ako  divoká rieka s atrakciami – masážnymi miestami, a oddychový horúci sedací bazén. Plocha vody je doplnená vyvieračkami vzduchu, vyvieračkami vody, chrličmi vody.

Detský bazén  - je riešený s výrazne zaoblenými tvarmi s hĺbkou 100 mm – 400 mm. V bazéne sú riešené atrakcie – hríbik s vyvieraním vody, fontánky a šmýkačka.

Zábavná časť- je doplnená dvojdráhovou šmýkačkou a toboganom. V celoročnej časti je navrhovaný krytý tobogan.

Plochy okolo bazénov - sú prístupné cez hygienický blok. Na plochách je uvažované s ležadlami pre relax návštevníkov kúpaliska v oddychových častiach, častiach reštauračných, barových a v zimnej záhrade stavby.

Vitálny svet - stavba má navrhované rozsiahle priestory pre rekreáciu a rehabilitáciu vo vitálnom svete v suteréne stavby so suchými saunami, masážami, vírivkami,   parnými saunami, kryokomorou, soláriom.

Reštauračná časť - v prízemnej časti stavby vo väzbe na plochu na relaxáciu je umiestnený barový priestor, v poschodí stavby je umiestnená galéria s reštauračnou časťou, kuchyňa je riešená aj pre letnú reštauráciu a rýchle stravovanie - predaj jedla formou výdajného pultu. V prevádzke je umiestnená reštaurácia pre závodné stravovanie zamestnancov celej priemyselnej zóny.

Predpokladaný náklad stavby: 1,66 mil. € (50 mil. Sk)

Zdroj financovania: z ROP – 3.2 infraštruktúra k cestovnému ruchu


Zverejnil: Administrator 11.6.2009 16:00
Aktualizoval: Magdaléna Himičová, Mgr. 19.11.2010 14:47 tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.